۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

مدیرعامل رابینهود خواهان بازنگری SEC در قواعد تجارت شد

مدیرعامل رابینهود با رد ادعای کمک این پلتفرم به صندوق های پوشش ریسک، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خواست مقررات تسویه حساب دو روزه را لغو کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، قانونگذاران آمریکایی در نشستی که امروز (پنج شنبه) برای شنیدن شهادت های ولاد تنف (Vlad Tenev) مدیرعامل رابینهود تشکیل می شود، قصد دارند او را سوال پیچ کنند.

مدیرعامل رابینهود، آنگونه که از پیش نویس اظهاراتش برمی آید، قصد دارد مسئولیت تعلیق امکان معاملات سهام خاصی در این پلتفرم را متوجه SEC و مقررات تنظیم شده از سوی این نهاد کند.

پیشتر، در پی اقدام اعضای یکی از کانال های شبکه اجتماعی ردیت برای خرید سهام نه چندان خوب GameStop برای بالا بردن قیمت آن، رابینهود اقدام به تعلیق امکان خرید و فروش این سهام کرد.

 


بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟


 

تنف می گوید که شرکت رابینهود این اقدام را برای انطباق با «الزامات سپرده مربوط به تنظیم مقررات» انجام داد که توسط SEC تعریف شده است. او به طور ویژه از یکی از مقررات SEC انتقاد کرد که ملزم می دارد تراکنش های سهام پس از دو روز تسویه شود.

مدیرعامل رابینهود همچنین از SEC می خواهد که قواعد معاملاتی را اصلاح کند تا شرکت های تسویه وجود بتوانند به جای تسویه دو روزه، از تسویه آنی پشتیبانی کنند.

در متن اظهارات تنف آمده است: «معلوم نیست به چه دلیلی عالی تری نظام مالی جهان نمی تواند معاملات را به صورت آنی تسویه کند. چنین اصلاح می تواند خطر این فرایند ها را کاهش دهد.»

او همچنین در متن شهادت خود به یک هشدار سرمایه گذار از سوی SEC به تاریخ ۳۰ ژانویه اشاره کرده که کارگزار-معامله گران را مختار به رد یا محدود کردن تراکنش های مشتریان به دلایل «قانونی، تطبیقی یا مدیریت ریسک» می کند.

تنف همچنین گزارش های منتشر شده مبنی بر اینکه این شرکت معاملات را به درخواست صندوق های پوشش ریسک تعلیق کرده، رد می کند و می گوید چنین ادعا هایی «مطلقاً نادرست و در جهت انحراف بازار» است.

پلتفرم رابینهود در ۲۸ ژانویه خرید سهام گیم استاپ را و برخی دیگر از شرکت ها را تعلیق کرد. این سهام ها توسط کاربران تالار r/Wallstreetbets در ردیت پامپ می شد.

پس از تعلیق این سهام ها، کاربران ردیت احتمال دادند که رابینهود این کار را برای حمایت از صندوق های پوشش ریسک مثل Citadal و Melvin Capital و به قیمت سرمایه معامله گران خرد در ردیت انجام داده است.

مکسین واترز عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا با دعوت از مدیرعامل رابینهود به همراه مدیران عامل ردیت، Melvin Capital و Citadal جلسه ای را برنامه ریزی کرد که قرار است امشب برگزار شود.

مطالب مرتبط:

SEC سه نفر را به اتهام همکاری در کلاهبرداری ICO محکوم کرد

آیا دادگاه شکایت SEC علیه ریپل با هیأت منصفه برگزار می شود؟

ریپل و SEC امیدی به توافق ندارند

احتمال تحقیقات SEC در خصوص دستکاری ایلان ماسک در بازار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...