پنج‌شنبه 3 تیر 1400

نگرانی 7 میلیون نفر صاحب دارایی دیجیتال در هند از احتمال ممنوعیت رمزارز ها

پارلمان هند در حال تصویب قانونی است که احتمالاً همه رمزارز ها به جز ارز دیجیتال رسمی این کشور را ممنوع کند؛ این اقدام باعث نگرانی بیش از 7 میلیون دارنده رمزارز در این کشور شده است.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتوبریفینگ، لایحه جدید رمزارز ها در 30 ژانویه به پارلمان هند ارائه شد تا در فرایند بررسی قانون بودجه مورد بحث قرار گیرد.
پارلمان هند سالانه سه جلسه مربوط به بودجه را با حضور نمایندگان احزاب حاکم و مخالف تشکیل می دهد و اولین جلسه سال 2021 با حضور وزیر امور مالی اوایل ماه جاری تشکیل شد.
قانون جدید اگرچه در برنامه مالی جایگاهی برای رمزارز ها پیش بینی نکرده، اما به تدوین مفاد قانونی رمزارز ها با احتمال اعمال ممنوعیت کلی پرداخت است.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست ؟

یک مقام وزارت امور مالی هند به رسانه ها گفت که این قانون همه رمزارز ها را به جز ارز دیجیتال صادرشده از سوی بانک مرکزی این کشور، ممنوع خواهد کرد. این قانون حتی تراکنش مستقیم با صرافی های خارجی را نیز ممنوع می کند.
در صورت تصویب قانون جدید رمزارز در هند، سرمایه گذاران 3 تا 6 ماه فرصت خواهند داشت تا موجودی رمزارز خود را بفروشند.
خلاصه ای که از این قانون در اسناد رسمی موجود است، به «استثانائات خاصی برای ارتقای فناوری زیرساختی این حوزه» اشاره کرده است، اما رویکرد کلی وزارت امور مالی در تضاد با آن است.
تخمین زده می شود که 7 میلیون نفر از شهروندان هندی دارای رمزارز هستند که ارزش مجموع آن 1 میلیارد دلار برآورد می شود؛ اما تصویب این قانون ممکن است به کاهش شدید ارزش آن منجر شود.

مطالب مرتبط:

دارایی‌های دیجیتال در صربستان مجاز شد

نیمی از تجارت دارایی‌های دیجیتال دنیا در آسیا انجام می‌شود

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

شاخص ترس و طمع چیست؟

بازارهای مالی بر مدار عوامل مختلفی می گردند که به روندهای آن شکل داده و قیمت دارایی ها را تعیین می کنند. بخشی از...

کیف پول تراست (Trust Wallet) چیست؟

Trust Wallet یک کیف پول رمزنگاری شده است که برای کاربران موبایل طراحی شده است و به آنها امکان ارسال ، دریافت و ذخیره...

مسدودیت صرافی ها باعث خروج سرمایه از کشور می شود

رئیس انجمن بلاک چین ایران در خصوص مسدودیت درگاه های پرداخت صرافی های رمزارز توسط شاپرک معتقد است که این اقدام فاجعه بار و...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته