جمعه 28 خرداد 1400

هشدار بیل گیتس به سرمایه‌گذاران خرد برای خرید بیت کوین

بیت کوین به عقیده بنیانگذار مایکروسافت بیش از حد بی اعتبار و پرمخاطره است. از این رو بیل گیتس سرمایه گذاری در بیت کوین را برای سرمایه گذاران خرد مناسب نمی داند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از یو تودی، به گفته بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، «اگر شما به اندازه ایلان ماسک مدیرعامل تسلا ثروتمند و خبره نباشید، نباید بیت کوین را لمس کنید.»

چهارمین فرد ثروتمند جهان در طول مصاحبه خود با بلومبرگ این موضع نخبه سالارانه را اظهار کرد: «ایلان مقدار زیادی پول دارد، و بسیار خبره است. من نگران نیستم که بیت کوین وی به طور تصادفی بالا یا پایین شود. فکر کلی من این خواهد بود … اگر پول کمتری از ایلان دارید، احتمالاً باید مراقب آن باشید.»


مشهورترین رمزارز، بیت کوین


گیتس نگران افرادی است که با پول نه چندان زیاد وارد این جنون می شوند.

همانطور که توسط یو تودی گزارش شد، این نیکوکار میلیاردر اخیراً اظهار بی طرفی خود را درباره بیت کوین اعلام کرد و گفت که شاید در گذشته بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کوتاه مدت انجام می داد.

در آخرین مصاحبه خود، گیتس توضیح می دهد که او در مورد بیت کوین دیدگاه صعودی ندارد زیرا این ارز دیجیتال به انرژی زیادی نیاز دارد و تراکنش های غیر قابل برگشت ناشناس را افزایش می دهد. با این حال، او ادعا می کند که پول دیجیتال در صورت امکان ردیابی چیز خوبی است.

وی توضیح داد: «بنیاد گیتس از نظر ارز دیجیتال کار های زیادی انجام می دهد، اما آنها فقط مواردی هستند که می توانید ببینید چه کسانی تراکنش را انجام می دهند. بنابراین، پول دیجیتال چیز خوبی است.»
گیتس همچنین انتظار دارد پول دیجیتال حتی به فقیرترین کشور ها برسد.

مطالب مرتبط:

نظر بیل گیتس راجع به بیت‌کوین چیست؟

تلاش جدید ایلان ماسک برای پامپ بیت کوین

وزیر خزانه داری آمریکا: بیت کوین به شدت سوداگرانه است

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

آشنایی با ارز دیجیتال سینتروپی (NOIA)

سینتروپی، اینترنت عمومی را به یک اینترنت ایمن و کاربر محور تبدیل می کند که در آن رمزگذاری و عملکردِ داخلی وجود دارد و...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته