۱۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۱۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

بانک مرکزی آمریکا دلار دیجیتال را بررسی می کند

رئیس بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) گفت که این نهاد در حال بررسی دقیق دلار دیجیتال است، اما درباره میزان پیشرفت آن سخنی به میان نیاورد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از دیکریپت، جروم پاول این اظهارات را روز سه شنبه در گزارش شش ماهه بانک مرکزی آمریکا به کمیته بانکی سنای این کشور بیان کرد. او گفت: «ما با دقت – با دقت بسیار زیاد – در حالی بررسی این مسئله هستیم که آیا باید یک دلار دیجیتال منتشر کنیم یا خیر. و این چیزی است که بانک های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی آن هستند.»

وی ادامه داد: «پرسش های فنی و سیاستی قابل توجهی در رابطه با چگونگی انجام این کار وجود دارد. سخن من این است که ما متعهد به حل مشکلات فناوری و مشاوره بسیار گسترده و بسیار شفاف با عموم مردم و علاقه مندان به این حوزه هستیم.»


ارز دیجیتال چیست؟


این پرسش که آیا بانک مرکزی آمریکا اقدام به ایجاد دلار دیجیتال خواهد کرد، مدت ها است که بی جواب مانده است. دلار دیجیتال نوعی ارز دیجیتال بانک مرکزی خواهد بود که توسط دولت صادر و کنترل می شود. اگرچه برخی ارز های دیجیتال رسمی از سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین استفاده می کنند، اما دلار دیجیتال ممکن است لزوماً اینگونه نباشد.

پاول قبلاً نیز پاسخ های مشابه «به دقت در حال بررسی هستیم» به خبرنگاران داده بود. او در ماه نوامبر درباره دلار دیجیتال گفت: «کار های زیادی هست که باید انجام شود.»

همانطور که پاول گفته است، بسیاری از بانک های مرکزی در سراسر جهان به دنبال ایده های مشابه هستند. چین قبلاً آزمایش یوان دیجیتال را آغاز کرده است و کشور هایی نظیر فرانسه، ژاپن و انگلیس فعالانه در حال تحقیق درباره ارز دیجیتال ویژه خود هستند.

پاول ماه گذشته گفت که در تلاش است تا پاسخ های تنظیم مقرراتی به برخی از این ارز های دیجیتال غیرآمریکایی ارائه کند. او روز سه شنبه همچنین اظهار داشت که اقتصاد راه زیادی تا اهداف بازیابی فدرال رزرو در پیش دارد و او قصد دارد نرخ بهره را برای مدتی پایین نگه دارد.

بانک مرکزی آمریکا در ماه مارس سال گذشته میلادی در واکنش به همه گیری کرونا، نرخ بهره را به صفر کاهش داد. این که هیچ نشانه ای از تغییر دیده نمی شود، حاکی از آن است که فدرال رزرو معتقد است که هنوز نیاز به تقویت اقتصاد بسیار بالا است.

مطالب مرتبط:

اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا درباره دلار دیجیتال

آزمایش یوآن دیجیتال به نهادهای جدید رسید

پارلمان روسیه در مسیر به رسمیت شناختن ارز های دیجیتال

بقای بانک‌ها به کار با ارز دیجیتال مربوط است

بانک مرکزی مراکش به دنبال راه اندازی ارز دیجیتال رسمی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...

ایجاد بلاک چین خصوصی ریپل برای ساخت CBDC

شرکت ریپل اعلام کرد که، دفتر خصوصی جدید CBDC این شرکت با توان عملیاتی و قابلیت همکاری بالا در حال توسعه است. به گزارش سکه...

سناتور آمریکایی: بیت کوین پایان بدی خواهد داشت

سناتور ایالت ماساچوست بیت کوین را «سوداگرانه» توصیف کرد و گفت که این رمزارز پایان بدی خواهد داشت. به گزارش سکه نیوز به نقل از...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...