یکشنبه 13 اسفند 1402

کاربرد بلاک چین به زنجیره تأمین پلاستیک رسید

شرکت ژاپنی ماروبنی (Marubeni) اعلام کرد که برای رهگیری مواد شیمیایی و پلاستیک در زنجیره تأمین خود با استارتاپ بلاک چین هلندی سیرکولارایز (Circularise) همکاری می کند.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتودیلی، ماروبنی اکنون از بلاک چین استفاده می کند تا فرایند های تجاری خود را پایدارتر کند.
سیرکولارایز پیشتر نیز مشتری بزرگ دیگری در رهگیری پلاستیک یافته و با شرکت خودروسازی پورشه شراکت آغاز کرده بود. این استارتاپ در این همکاری نیز به رهگیری پلاستیک در تولید خودرو می پردازد تا از پایداری این مواد اطمینان حاصل کند.
تروماسا واتانامه (Terumasa Watanabe) مدیر ارشد عملیات و رئیس تجارت پلاستیک در شرکت ماروبنی گفت:
«فناوری دیجیتال سیرکولارایز پتانسیل تأمین مشاهده پذیری و فراهم کردن امکان تصمیم گیری پیشرفته در مورد منبع یابی پایدار مواد خام را دارد.»
حریم خصوصی وجه مهمی است و باید با شفافیتی که در بلاک چین به دست آمده، به توازن برسد. تأمین کنندگان مواد از پیمانکارانی استفاده می کنند که آن ها نیز به داده های معتبر نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست؟

با توجه به رابطه میان تأمین کننده و پیمانکاران، مشخص است که تأمین کننده دوست ندارد جزئیات کارش را در اختیار پیمانکار قرار دهد. سیرکولارایز برای این مشکل راهکاری پیشنهاد کرده که «پرسش هوشمند» نامیده می شود.
سیرکولارایز با استفاده از این فناوری می تواند بررسی کند که آیا یک ماده دارای محتویات سمی مثل جیوه است یا خیر. برای حفاظت از هویت تأمین کننده، تنها پاسخی که لازم است فقط «بله» یا «خیر» است.
موارد استفاده بلاک چین در تأیید منشأ و پایداری مواد در حال گسترش است. شرکت ریو تینتو (Rio Tinto) هفته پیش از راهکار بلاک چینی به نام استارت (START) رونمایی کرد که برای منبع یابی آلومینیوم پایدار به کار می رود.
شرکت بازیابی پلاستیک کانادایی BASF نیز از بلاک چین خود به نام reciChain برای سورتینگ انواع مختلف پلاستیک استفاده می کند.

مطالب مرتبط:

بلاک چین نوشدارو نیست، اما نجات دهنده است

استفاده مایکروسافت از بلاک چین برای خرید اعتبار کربن

کاربرد فناوری بلاک چین در کسب و کار های جهانی

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

سندباکس که در سال 2011 راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران امکان می دهد دارایی های...

آشنایی با ارز دیجیتال استراتیس (STRAX)

استراتیس یک پلتفرم بلاک چین به عنوان یک سرویس است که چندین محصول و خدمات را برای شرکتها ارائه می دهد، از جمله راه...

توکن و استاندارد ERC20 چیست؟

ERC-20 مجموعه ‌ای از قوانینی است که باید روی یک توکن پیاده‌ سازی شود تا امکان فعالیت روی شبکه اتریوم برای آن ایجاد شود. ERC-20ها...

آشنایی با ارز دیجیتال تتا (THETA)

تتا یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. در مارس 2019 راه اندازی شد، و شبکه اصلی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

مطالب داغ هفته