جمعه 12 خرداد 1402

کاهش ارزش طلا با تقویت دلار آمریکا

در حالی که بازار منتظر سرنخ هایی از جلسه سیاست های فدرال رزرو ایالات متحده بود، در روز سه شنبه با تقویت دلار، جذابیت و ارزش طلا کاهش یافت.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا تا ساعت 03:18 به وقت گرینویچ با 0.1 درصد کاهش به 1777.93 دلار رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.1 درصد کاهش به 1778.10 دلار در هر اونس رسید.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارز در دیلی اف ایکس گفت: «ما در حال مشاهده میزان سودآوری دلار آمریكا و سوددهی اوراق قرضه نیز هستیم و به نظر می رسد كه این امر یک كاتالیزور محرك در حال حاضر باشد.»

شاخص دلار در برابر رقبای خود افزایش یافت و طلا را برای دارندگان سایر ارز ها گران کرد، در حالی که عملکرد شاخص 10 ساله اوراق خزانه داری ایالات متحده نزدیک به سطح 1.570 درصد بود.

فعالان بازار اکنون در حال بررسی جلسه سیاست گذاری دو روزه بانک فدرال ایالات متحده هستند که چهارشنبه به پایان می رسد و در حالی که انتظار نمی رود تغییر عمده ای در سیاست ها ایجاد شود، سرمایه گذاران توجه زیادی به چشم انداز رئیس جروم پاول بر اقتصاد خواهند داشت.

بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی خود را ثابت نگه داشت، در حالی که محدودیت های جدید برای مقابله با موارد ابتلا به کووید 19 چشم انداز بهبود اقتصادی شکننده را تیره و تار کرد. هند روز دوشنبه به نیروهای مسلح خود دستور داد تا به مقابله با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا کمک کنند، در حالی که برخی کشور ها متعهد شدند که کمک های فوری پزشکی را برای مهار شرایط اضطراری در بیمارستان های این کشور انجام دهند.

پس از آنکه روز دوشنبه به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 2941 دلار رسید، پالادیوم 0.2 درصد کاهش یافت و به 2920.78 دلار رسید.

نقره 0.3 درصد کاهش یافت و به 26.12 دلار در هر اونس رسید. پلاتین با افت 0.4 درصدی به 1238.57 دلار رسید.

کد خبر: 1400020701MGMCMF

مطالب مرتبط:

خرید شمش طلا با ارزهای دیجیتال

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

تداوم صعود طلا با تضعیف دلار و افزایش تورم

قیمت های طلا در سه شنبه یک افزایش را تجربه کردند و به بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه و نیم گذشته...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته