سه‌شنبه 14 آذر 1402

کاهش قیمت طلا با تقویت دلار و افزایش سوددهی ایالات متحده

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا دلار با پشتیبانی توسط افزایش سود دهی اوراق خزانه داری تقویت شد، در حالی که پیش بینی فدرال رزرو مبنی بر بهبود قوی اقتصادی فشار بیشتری بر این فلز وارد کرد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا پس از رسیدن به بالاترین قیمت در دو هفته گذشته، برابر با 1755.25 دلار در روز پنجشنبه، با 0.3 درصدکاهش به 1731.86 دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با کاهش 0.1 درصدی به 1731 دلار رسید.

استیون اینس، استراتژیست ارشد بازار جهانی در شرکت خدمات مالی Axi ، گفت: «دلار مانند معمول به سوددهی بیشتر واکنش نشان می دهد، اما همچنین نسبت به وضعیت اقتصادی قوی تر ایالات متحده واکنش نشان می دهد که به نظر می رسد با سرعت بیشتری در حال بهبود است.»

«اگر اقتصاد قویتر شود و تورمی وجود نداشته باشد، این برای طلا مضر است.»

شاخص دلار از پایین ترین سطح دو هفته ای برگشت و توسط افزایش سوددهی که نزدیک به بالاترین سطح یک سال اخیر خود رسید پشتیبانی شد و باعث جذابیت کمتر شمش های بدون بازده شد.

تحلیلگران ANZ در یادداشتی گفتند: «وقتی کمیته فدرال بازار آزاد متعهد شد محرک های پولی را افزایش دهد، و پیش بینی کرد که رشد اقتصادی ایالات متحده در چهل سال اخیر بی سابقه خواهد بود، رشد طلا توسط افزایش سوددهی محدود شد.»

پس از کاهش برآورد تولید توسط بزرگترین تولید کننده فلز در جهان، نورنیکل روسیه، پالادیوم 0.3 درصد کاهش یافت و به 2.674.44 دلار رسید، که در جلسه قبلی 7.3 درصد افزایش داشت و به بالاترین حد خود از 28 فوریه 2020 رسیده بود.

هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 25.98 دلار رسید و پلاتین با 0.5 درصد کاهش به 1200.72 دلار رسید.

کد خبر: 1399122902MGMMMF

مطالب مرتبط:

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته