سه‌شنبه 16 خرداد 1402

کاهش قیمت طلا با افزایش امید به بهبود اقتصادی

قیمت طلا در روز چهارشنبه، از بالاترین میزان در دو هفته گذشته در جلسه قبلی، کاهش یافت، زیرا مجموعه ای از داده های قوی از ایالات متحده و افزایش واکسیناسیون کووید 19 امید به بهبود اقتصادی سریع را تقویت می کند، و در نهایت بر جذابیت طلا به عنوان یک پناهگاه امن فشار وارد می کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا 0.3 درصد افت داشت و به 1737.75 دلار رسید. معاملات آتی طلای آمریکا با 0.3 درصد کاهش به 1738.60 دلار در هر اونس رسید.

استفان اینس، استراتژیست ارشد بازار جهانی در شرکت خدمات مالی Axi ، گفت: «طلا پس از اندکی افزایش قیمت، تحت فشار قرار می گیرد، زیرا داده های قوی اقتصادی ایالات متحده نشان دهنده بهبود سریع اقتصادی است.»

در حالیکه سوددهی اوراق خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت و دلار در برابر سبد ارز های دیگر به پایین ترین حد در دو هفته گذشته رسید، قیمت شمش در روز سه شنبه به بالاترین میزان خود از 25 مارس با 1745.15 دلار رسیده بود.

اینس گفت: «با این حال، نرم شدن سوددهی منجر به وضعیتی می شود که بانک های مرکزی در سرتاسر کره خاکی همسوی بازار می مانند و حداقل در میان مدت از طلا حمایت می کنند.»

بر اساس آخرین داده های اقتصادی، فرصت های شغلی ایالات متحده در ماه فوریه به بالاترین سطح دو ساله رسید، در حالی که استخدام هم به دلیل افزایش تقاضای داخلی در میان افزایش واکسیناسیون و کمک های دولتی افزایش یافت.

صندوق بین المللی پول همچنین چشم انداز خود را برای رشد اقتصاد جهانی افزایش داد، و پیش بینی کرد که تولید جهانی در سال جاری 6 درصد افزایش یابد.

SPDR Gold Trust ، بزرگترین صندوق قابل معامله در بورس و پشتیبانی طلا در جهان، گفت که دارایی های آن 0.4 درصد کاهش یافت و به 1029.04.04 تن در روز سه شنبه از 1032.83 تن در روز دوشنبه رسید.

نقره با افت 0.4 درصدی به 25.06 دلار رسید و پالادیوم با افت 0.4 درصدی به 2674.30 دلار رسید. پلاتین با 0.8 درصد افزایش به 1242.13 دلار رسید.

کد خبر: 1400011802MGMCMF

مطالب مرتبط:

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

تداوم صعود طلا با تضعیف دلار و افزایش تورم

قیمت های طلا در سه شنبه یک افزایش را تجربه کردند و به بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه و نیم گذشته...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته