پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

کاهش 20 درصدی بیت‌کوین صرافی‌های متمرکز در 12 ماه گذشته

انباشت طولانی مدت و افزایش محبوبیت پروتکل های سودآور دیفای باعث دور شدن بیت کوین از صرافی های متمرکز شده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، داده های جمع آوری شده موجود توسط ارائه دهنده اطلاعات رمزارز «گلس نود» نشان می دهد که تعداد بیت کوین نگهداری شده در صرافی های متمرکز در طی 12 ماه تقریبا 20 درصد کاهش یافته است.

داده ها حاکی از آن است که سرمایه گذاران در حال انباشته کردن بیت کوین هستند و آنها را از صرافی ها خارج می کنند و باعث ایجاد بحران عرضه می شوند.

در 6 مارس، گلس نود همچنین داده هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد سکه های خریداری شده در سال 2021 هنگام افت قیمت اخیر در اوخر فوریه، منتقل نشده اند.

معیار Hodlwaves این شرکت، که زمان آخرین انتقال سکه ها روی زنجیره را اندازه گیری می کند، همچنین به افزایش فعالیت انباشت اشاره دارد. داده های Hodlwaves که در 22 فوریه منتشر شد، نشان می دهد 57 درصد از عرضه بیت کوین بیش از یک سال است که جابجا نشده است. با این حال، گفته می شود که بیش از یک سوم بیت کوین های اشاره شده، بیش از پنج سال است که منتقل نشده اند، که نشان می دهد بخش قابل توجهی از سکه ها از دست رفته است.

افزایش محبوبیت مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل های دیفای نیز ممکن است باعث کاهش عرضه بیت کوین در صرافی های متمرکز شود.

بر اساس آمار منتشر شده توسط «دیفای لاما»، با توجه به تقاضای زیاد برای بیت کوین در اکوسیستم دیفای، کل ارزش قفل شده یا TVL پروتکل توکن سازی بیت کوین، Wrapped Bitcoin (به عنوان پلی بین بیت کوین و پروتکل های دیفای دیگر مخصوصا اتریوم عمل می کند)، از ابتدای ماه مارس بیش از 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.

کد خبر: 1399121808MGMMMF

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار رمزارز آگاه شوید کافی است وب سایت سکه نیوز را دنبال کنید.

مطالب مرتبط:

ریزش 50 درصدی ارزش سهام شرکت سرمایه گذار بر روی بیت کوین

سناتور آمریکایی: بیت کوین پایان بدی خواهد داشت

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

هشدار بیل گیتس به سرمایه‌گذاران خرد برای خرید بیت کوین

بیشتر بخوانید

هاوینگ (Halving) چیست؟

میزان تولید شبکه بیت کوین هر چهار سال یک بار طی یک رویداد ویژه به نام "Halving" نصف می شود. هاوینگ در لغت نیز...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین دایمند (BCD)

بیت کوین دایمند (BCD) یک هارد فورک از بیت کوین است. فورکی که در بلوک 495866 اتفاق می افتد، و تغییراتی از جمله الگوریتم...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین BEP2 (BTCB)

یک توکن با استاندارد BEP2 است که 100 درصد توسط بیت کوین (BTC) پشتیبانی می شود. آدرس های ذخیره برای هر کسی جهت حسابرسی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته