۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

۱۰ سال زندان برای پولشویی مالک صرافی دیجیتال

دادگاهی در آمریکا گرداننده یک صرافی دیجیتال بلغارستانی را به جرم پولشویی در ارتباط با یک سازمان تبهکاری سایبری در اروپایی شرقی، به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، هیات منصفه دادگاهی در ایالت کنتاکی آمریکا، «روسن یوسیفوف» مالک پلتفرم صرافی دیجیتال RG Coins را به اتهام تبانی برای اعمال تبهکارانه و پولشویی مجرم شناخته است.
بنا بر اعلام وزارت دادگستری آمریکا، یوسیفوف و دیگر اعضای اصلی این صرافی دیجیتال در یک نقشه دقیق پولشویی مشارکت داشتند که طی آن دست کم از ۹۰۰ شهروند آمریکایی مبلغی معادل ۷ میلیون دلار کلاهبرداری شده است.
یوسیفوف و همدستانش در فروشگاه های اینترنتی مشهور برخی اقلام لوکس را که اساسا وجود نداشت تبلیغ کرده و می فروختند و پولی را که از افراد فریب خورده گرفته بودند، از طریق ارزهای دیجیتال به سازمان های تبهکاری منتقل می کردند.
یک سازمان تبهکاری مشهور در اروپایی شرقی موسوم به AOAF با همدستی یوسیفوف و از طریق صرافی دیجیتال او مبلغ ۵ میلیون دلار را پولشویی کرده است.
از مجموع ۲۰ عضو ارشد این صرافی، تاکنون ۱۷ نفر مجرم شناخته شده و برای ۷ نفر از آنان حکم صادر شده است؛ حکم ۱۰ سال زندان یوسیفوف بیشترین میزان محکومیت بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.