۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

بیت کوین بعدی در دنیای رمزارزها چیست؟

از شروع فعالیت بلاک‌چین و رمزارزها تا کنون، بیت‌کوین نقش نخست صحنه را بر عهده داشته است.آیا تنها همین بیت کوین باقی می‌ماند یا بیت کوین بعدی در راه است؟

این روزها هم اوضاع بازار آن بهبود پیدا کرده و ذی‌نفعان رمزارزها به انتظار ورود سرمایه‌گذاران و دولت‌ها به این عرصه هستند. اما در سایه بیت‌کوین، رمزارزهای دیگری هم در حال رشد و توسعه هستند. یکی از این رمزارزها، باینَنس(Binance) است. کارشناسان با توجه به تحولاتی که این رمزارز در ماه‌های اخیر داشته و تأثیراتی که به بازار رمزارزها تحمیل کرده است، نوید بیت کوینی جدید را می‌دهند. یعنی ظاهرا با رمزارزی رو به رو هستیم که می‌تواند مانند بیت‌کوین به مسیر بازار رمزارزها جهت بدهد.

بایننس در مسیر بیت کوین بعدی قرار خواهد گرفت؟

با تغییرات در ارزش و قیمت بیت کوین، رمزارزهای دیگر هم شاهد تغییراتی در این زمینه هستند. اما با بلوغ بازار و ایجاد تنوع در آن، چنین چیزی دیگر تداوم پیدا نخواهد کرد. به نظر می‌رسد که بازار رمزارزها هم در حال طی کردن مراحل بلوغ است.

سرعت گرفتن مسیر حرکت رمزارزی مانند بایننس فارغ از اثرات مستقیم بیت‌‌کوین، می‌تواند نشانه‌ای از تغییرات تکاملی رمزارزها باشد. داده‌های تحلیلی نشان می‌دهد که سهم بازار بایننس در حال رشد بوده و در حال ورود به صحنه رقابت با رمزارزهای مهم‌تر بازار مانند بیت‌‌کوین و اتریوم است. کارشناسان معتقدند، تغییر سهم بازار بایننس و افزایش آن باعث شده تا به پانتئون رمزارزهای برتر وارد شود اما این افزایش ارزش و قیمت آن موقتی خواهد بود.

وضعیت بایننس در آینده چگونه خواهد بود؟

بایننس اخیرا از نظر سهم بازار در میان یکی از هفت رمزارز برتر قرار گرفته است. ارزش کلی این رمزارز در حال حاضر حدود ۳/۳ هزار میلیارد دلار اعلام می‌شود. بایننس در حال توسعه بستری مشابه بلاک‌چین است که منحصرا برای این رمزارز طراحی شده و ساختاری غیرمتمرکز دارد. این پلت‌فرم غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل کلیدهای خصوصی(private keys) خود را در دست داشته باشند. در این صورت، هکرها توانایی ورود به سیستم و ایجاد تغییر در پایگاه‌های داده را نخواهند داشت.

رمزارزها افول خواهند کرد؟

هنوز هم کسانی هستند که به افول رمزارزها دل بسته‌اند. این محافظه‌کاران سنتی که وجود رمزارزها و شبکه‌های غیرمتمرکز را تهدیدی جدی برای مؤسسات مالی، بانکداری سنتی و سودآوری اقتصادی به سبک و سیاق قدیمی می‌بینند، رؤیای توقف رمزارزها را در سر می‌پرورانند. چنین رؤیایی هیچ‌گاه به تحقق نخواهد پیوست. پیگیری نه چندان جدی بازار هم حکایت از رشد و ورود رمزارزها به مرحله تازه‌ای از بلوغ دارند.

تحولات مثبتی که ارزش بیت‌کوین و هم‌تایانش در این چند ماه داشته‌اند و فعالیت‌های مثبت رمزارزهای کوچک‌تری مانند بایننس نشان می‌دهد که رمزارزها در حال ریشه انداختن در زمین فناوری، اقتصاد و امور مالی هستند.

توسعه پلت‌فرم بایننس یکی از مصادیق این توسعه و گسترش است. هر چقدر رقابت بیشتری میان عناصر فعال در دنیای رمزارزها صورت بگیرد، رشد و بلوغ این ارزها در چرخه تکاملی‌شان هم سرعت و شتاب بیشتری خواهد گرفت. تنوع یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی است که فعالیت رمزارزهای مختلف به این بازار تقدیم می‌کند.

منبع: cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...