۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

رشد اکوسیستم رمزارز در کشور فیلیپین

با وجود افت و خیزهای فراوان رمزارزها در سال گذشته، فعالیت مراکز تبدیل رمزارز در کشور فیلیپین رو به رشد بوده است.

براساس گزارش رسانه‌های داخلی کشور فیلیپین تاکنون مجوز فعالیت بیش از ۲۹ مرکز تبدیل رمزارز در این کشور صادر شده است. همچنین اخیراً نیز اجازه فعالیت سه مرکز دیگر توسط بانک مرکزی این کشور صادر شد.

به عقیده جاناتان راولاس (Jonathan Ravelas) استراتژیست بازار در یکی از بانک های مطرح فیلیپین، این مراکز به توسعه تکنولوژی و بازارهای مالی روبه رشد این کشور کمک خواهند کرد. مشتریان بازارهای مالی در نهایت به دنبال پویایی رمزارزها در کیف های دستگاه‌های تلفن همراه خواهند رفت تا از انعطاف‌پذیری آن برای تراکنش‌های مالی بهره‌مند شوند.

رمزارزها به‌ ویژه بیت‌کوین در یک دهه گذشته به‌عنوان یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری شناخته شدند. اما با افت ۷۰ درصدی ارزش آن در سال گذشته از اشتیاق سرمایه‌گذاری در این حوزه کاسته شد.

طبق گفته جاناتان راولاس فیلیپینی‌ها عمدتاً از روشهای قدیمی‌تری نظیر خرید سهام برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند اما کمپانی‌های جوان‌تر به بازار رمزارزها به‌ عنوان یک روش جدی برای افزایش سرمایه نگاه می‌کنند. همچنین طبق گفته این کارشناس، ۷ نفر از هر ده فیلیپینی هیچگونه حساب بانکی ندارند، بهره‌مندی از رمزارزها می‌تواند یک گزینه جدید برای انتخاب روش پرداخت فراهم کند.

مسولان نظام بانکی فیلیپین رمزارزها را به‌عنوان بخشی از طرح بزرگ‌تر توسعه نظام پرداخت الکترونیک این کشور می‌نگرند. بانک مرکزی و گروه اوراق بهادار و بورس (Securities and Exchange Commission) فیلیپین در حال تدوین قوانین رمزارز و بلاک‌چین هستند تا امکان حفاظت از دارایی مردم در این حوزه فراهم شود. تدوین قوانین یک گام مثبت در ایجاد اطمینان خاطر و امنیت بین کاربران این تکنولوژی خواهد بود.

چین و کره جنوبی به شکل‌های مختلفی تجارت رمزارزها محدود کردهاند. هر دو کشور عرضه اولیه رمزارز (ICO) را در سال ۲۰۱۷ ممنوع کردند. چین دستور بستن مراکز تبدیل رمزارز را صادر کرده و در کره جنوبی تنها ۲۱ مرکز مجوز فعالیت دارند.

به نظر می‌رسد در حال حاضر ژاپن آزادترین کشور آسیا برای فعالیت رمزارز است. یازده مرکز تبدیل رمزارز مجوز فعالیت در این کشور را دارند. در سال ۲۰۱۷ ژاپن با پیشی گرفتن از چین ۵۸ درصد حجم بازار بیت کوین را در اختیار گرفت.

در این شرایط دولت‌مردان فیلیپین با تدوین قوانین و برنامهریزی مناسب می‌توانند در رقابت با سایر کشورهای منطقه گوی سبقت را ربوده و موقعیت منحصر به فردی را برای فیلیپین فراهم سازند. با این وجود، دولتمردان باید راه‌حلی برای مشکلات جانبی آن نظیر ساده‌‌تر شدن تجارت مواد مخدر و دور زدن مالیات پیدا کنند.

منبع: cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...