یکشنبه 30 خرداد 1400

پروژه لیبرا فیسبوک به دو نشست در آمریکا دعوت شد

کمیته خدمات مالی مجلس و کمیته بانکداری سنای آمریکا از نمایندگان فیسبوک درخواست کرده‌اند که برای ارائه پاسخ‌هایی در مورد پروژه لیبرا فیسبوک ، در کنگره حضور پیدا کنند. این احضاریه‌ها همزمان با درخواست‌های متعدد نمایندگان مردم برای متوقف شدن فعالیت‌های این پروژه است. 

کمیته خدمات مالی مجلس آمریکا ماه آینده، جلسه‌ای در مورد رمزارز لیبرای فیسبوک برگزار خواهد کرد. این جلسه دقیقا یک روز بعد از جلسه‌ای خواهد بود که در کمیته بانکداری سنا برگزار خواهد شد.

ماکسین واترز، رئیس این کمیته قدرتمند مجلس، برگزاری این جلسه را روز دوشنبه اعلام کرد. به گزارش The Hill، این کمیته تا کنون چند بار از فیسبوک درخواست کرده که پروژه لیبرا فیسبوک را متوقف کند. نشست موردنظر برای هفدهم جولای برنامه‌ریزی شده است ولی لیست شاهدان آن هنوز مشخص نیست. 

واترز روز پنجشنبه به CNBC اعلام کرد:

«فیسبوک باید هرچه زودتر همه اقدامات خود در زمینه پروژه لیبرا را متوقف کند تا بتوانیم شرایط را تحت کنترل و مدیریت بگیریم. ما باید از مصرف‌کنندگان داخل کشور حمایت کنیم. نمی‌توانیم اجازه دهیم شرکتی فعالیت‌های خود را به سوئیس منتقل کند و بعد بخواهد با دلار به رقابت بپردازد.» 

کمیته بانکداری سنا نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که نشست ویژه‌ای در رابطه با این پروژه برگزار خواهد کرد. این کمیته ماه گذشته نامه‌ای به فیسبوک ارسال کرده بود و سوال‌هایی مرتبط با حریم خصوصی کاربران و نحوه ذخیره‌سازی داده‌های آن‌ها مطرح کرده بود.

طبق جدیدترین اخبار بلاک چین فیسبوک هفته گذشته از پروژه لیبرای خود رونمایی کرد و اعلام کرد که قصد دارد با استفاده از دو توکن، اکوسیستم مالی مستقلی را تشکیل دهد که به کشورهای مختلف وابستگی نداشته باشد. 

این غول شبکه‌های اجتماعی قصد دارد به 1.7 میلیارد نفری که در دنیا به خدمات مالی دسترسی ندارند کمک کرده و امکان پرداخت و انتقال پول را از طریق پلتفرم‌های مسنجر و واتس‌اپ خود فراهم کند. 

منبع : coindesk

بیشتر بخوانید

آشنایی با کشور جمهوری دومینیکن و قوانین ارزهای دیجیتال

جمهوری دومینیکن کشوری است که در جزیره هیسپانیولا در مجمع الجزایر آنتیل بزرگ در منطقه کارائیب واقع شده است. جمهوری دومینیکن دومین کشور بزرگ...

آشنایی با کشور دومینیکا و قوانین ارزهای دیجیتال

دومینیکا، با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا، کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است. پایتخت، روزو، در ضلع غربی جزیره واقع شده است. این...

آشنایی با کشور باربادوس و قوانین ارزهای دیجیتال

باربادوس یک کشور جزیره ای در آنتیل کوچک هند غربی، در منطقه کارائیب در آمریکای شمالی است. طول آن 34 کیلومتر و عرض آن...

آشنایی با جزایر ویرجین بریتانیا و قوانین ارزهای دیجیتال

جزایر ویرجین بریتانیا با نام رسمی جزایر ویرجین، یک سرزمین فرادریایی بریتانیا در دریای کارائیب، در شرق پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده و...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته