۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

چرا نفرت وارن بافت از رمزارزها به نفع این بازار تمام می‌شود؟

اظهارات اخیر وارن بافت درباره بیت‌ کوین و رمزارزها را شنیده‌اید؟ بافت معتقد است، رمزارزها هیچ ارزشی ندارند و فقط کلاه‌برداران را به سمت خود جلب خواهند کرد. این گفته‌ها در چند وقت اخیر، بحث و جنجال‌های فراوانی به همراه داشته است و بسیاری از طرفداران دنیای رمزارزها آن را توهینی جدی به شعور سرمایه‌گذارانی قلمداد کرده‌اند که هوش، سرمایه و وقت خود را صرف دنیای تجارت دیجیتال کرده‌اند. اما این تمام ماجرا نیست.

بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند، اظهارات تازه وارن بافت نه تنها چهره و وجهه بیت‌ کوین و رمزارزهای دیگر را تخریب نکرده بلکه بازی را تا حدی به نفع آنها هم تمام می‌کند. اما چگونه؟

رویکرد وارن بافت درباره فناوری و سرمایه‌گذاری

در میان تمام کسانی که در تلاش هستند از رمزارزها دفاع کرده و به نوعی از آنچه بافت بی‌رحمانه به آن تاخت، محافظت کنند، برخی کارشناسان هوشمند دست روی نقطه حساس دیگری گذاشته‌اند. این دسته از فرصت‌شناسان با تحلیل شیوه و روند سرمایه‌گذاری وارن بافت و شرح رویکرد اقتصادی او به مقوله سرمایه‌گذاری و تجارت، در لفافه و بدون هیاهوهای معمول، از دنیای رمزارزها دفاعی جانانه به عمل آورده‌اند. یکی از این کارشناسان معتقد است، نگاه وارن بافت نسبت به پدیده‌های تازه دیجیتالی بسیار نخ‌نماست. بنا به گفته‌های خود وارن بافت او در سال‌های گذشته، سرمایه‌گذاری در دو شرکت مهم سیلیکون‌ولی یعنی آمازون و گوگل را نپذیرفته است. در اجلاس سالیانه برکشایر در سال ۲۰۱۸، بافت اقرار کرده که از سرمایه‌گذاری نکردن در این دو شرکت، زمانی که در مراحل اولیه فعالیت خود بودند بسیار پشیمان است. همه اینها نشان می‌دهد که وارن بافت نسبت به دنیای تجارت دیجیتال از حسن‌نیت کافی برخوردار نیست.

در واقع می‌توان این طور برداشت کرد که بافت به دنبال شرکت‌ها و شرایط خاصی از سرمایه‌گذاری است. شرکت‌ها و شرایطی که با دنیای جدید فناوری‌های روز کمی بیگانه هستند. به عبارت دقیق‌تر، سرمایه‌گذاری در زمینه‌های نوظهور فناوری مانند بلاک‌چین و رمزارزها در مدل سرمایه‌گذاری برکشایر تعریف نشده است.

تحلیل مدل‌های سرمایه‌گذاری بافت و سربلندی رمزارزها

تحلیل‌گران خبره‌ای که سعی بر شرح و تفسیر رویکردهای وارن بافتی داشته‌اند، نه تنها به زدودن خدشه‌ای که انتظار می‌رفت، گفته‌های بافت به دنیای رمزارزها وارد کند، کمک کرده‌اند که اکنون، بافت را در مظان اتهام قرار داده و به عنوان سرمایه‌گذاری معرفی کرده‌اند که سرمایه‌گذاری در دنیای جدید را نمی‌پذیرد و دلیل آن، چیزی نیست جز اینکه دنیای جدید را نمی‌فهمد.

خود این شخص بارها اذعان داشته که آنچه سرمایه‌گذاری برای او در شرکتی مانند اپِل را جذاب می‌کند، تسلط و استیلایش بر دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیست بلکه اکوسیستم اقتصادی و تعادل ترازهای مالی آن است که سرمایه‌گذاری را برای بافت مقدور و جذاب می‌سازد.

آینده رمزارزها

پشتیبانی نکردن وارن بافت و سرمایه‌گذاران هم‌رده و هم‌عقیده او از غول‌های بزرگی چون آمازون و گوگل تأثیری در رشد و شکوفایی آنها نداشته است. همین موضوع، نشانه‌ای شیرین برای وجود ظرفیت‌هایی است که می‌تواند رمزارزهایی مانند بیت‌ کوین را در آینده به رونق و رشد برساند. به طور قطع، رمزارزها و فناوری‌هایی که با محوریت آنها به بازار وارد خواهند شد، تغییراتی اساسی در دنیای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کنند و کسی چه می‌داند شاید روزی بافت هم تسلیم شد.

منبع : cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

داوس ۲۰۲۱؛ سازو کار جهانی سازی باید تغییر کند

فردا اجلاس داوس برگزار می شود و با توجه به شرایط  فعلی جهان رهبران، دولت ها و کسب وکارها امیدوارند همه گیری ویروس کرونا...

ورود ارزهای دیجیتال به گردهمایی اقتصاد جهانی

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، گردهمایی اقتصاد جهانی یعنی اجلاس «داوس» شامل دو جلسه مجزا برای بررسی ارز های دیجیتال...

معرفی شرکت‌های خطرناک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی توسط SEC

کمیسون بورس و اوراق بهادار  ایالات متحده (SEC) یک لیست از تعدادی شرکت های رمزارز ثبت نشده منتشر کرده که سرمایه گذاران بین المللی...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...