۱۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۱۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

اتحاد بانک های بزرگ آسیایی در پروژه CBDC چندگانه

برخی از بزرگترین مؤسسات بانکی آسیا در حال کار روی یک پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چندگانه هستند که برای عبور از مرز ها و پیمایش مقررات آسان تر از فیات طراحی شده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، بر اساس اعلامیه مشترک منتشر شده در ۲۳ فوریه، چندین بانک بزرگ در سراسر آسیا برای ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی فرامرزی متحد شده اند. این پروژه «پل ارز دیجیتال چندگانه بانک مرکزی» یا m-CBDC نامیده می شود.

این پروژه با اتحاد سازمان پولی هنگ کنگ، بانک تایلند، بانک مرکزی امارات متحده عربی و مؤسسه ارز های دیجیتال بانک خلق چین ایجاد می شود تا با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده، یک نمونه اولیه CBDC ایجاد کند.


ارز دیجیتال چیست؟


بنا شده بر اساس پروژه تحقیقاتی Inthanon-LionRock که در سال ۲۰۱۹ آغاز شده است، آخرین مرحله از اکتشاف CBDC ها بر روی توسعه اثبات مفهوم جهت تسهیل معاملات پرداخت ارز خارجی آنی در مقابل تراکنش های پرداخت چند حالتی به صورت شبانه روزی توسعه می یابد.

هدف اعلام شده این پروژه پرداختن به نقاط ضعف در انجام انتقال های مرزی است. این ها شامل ناکارآمدی هزینه و مقررات پیچیده ای است که همراه انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر وجود دارد.

همانطور که قبلا توسط معاون رئیس بانک تایلند، ماتی سوپاپونگسه شرح داده شده بود: «این مدل یک شبکه کریدور مرزی را ارائه می دهد که در آن شرکت کنندگان می توانند بلافاصله وجوه خود را به صورت نظیر به نظیر و به روش PvP اتمی منتقل کنند. طراحی و یافته های کلیدی این پروژه ابعاد جدیدی را به مطالعات جوامع بانک مرکزی در زمینه انتقال وجوه بین مرزی اضافه کرده است.»

بانک های مرکزی شرکت کننده در این پروژه امیدوارند مؤسسات بیشتری را به این طرح جذب کنند و هدف آنها ایجاد فضای مناسب تری برای کاوش CBDC در آسیا و فراتر از آن است.

ظهور سریع ارز های دیجیتال در سال های اخیر دولت های متعدد و بانک های مرکزی را مجبور کرده است تا یک جایگزین دیجیتالی برای سکه های غیرمتمرکز مانند بیت کوین و اتر و بسیاری دیگر ایجاد کنند.

عدم توانایی دولت ها در کنترل یا ردیابی جریان ارز های دیجیتال بدون شک شاهد عادی شدن CBDC ها در سال های آینده خواهد بود. چین از نظر ایجاد CBDC از منحنی جلوتر است و در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری شناسه بیومتریک را برای یوان دیجیتال خود آزمایش می کند.

مطالب مرتبط:

بقای بانک‌ها به کار با ارز دیجیتال مربوط است

بانک مرکزی کانادا: برنامه های CBDC به دلیل پاندمی باید سریعاً پیگیری شوند

بررسی مقررات CBDC در بانک مرکزی ایران

ژاپن خواستار اولویت دادن به CBDC در اجلاس گروه هفت شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

ایجاد بلاک چین خصوصی ریپل برای ساخت CBDC

شرکت ریپل اعلام کرد که، دفتر خصوصی جدید CBDC این شرکت با توان عملیاتی و قابلیت همکاری بالا در حال توسعه است. به گزارش سکه...

سناتور آمریکایی: بیت کوین پایان بدی خواهد داشت

سناتور ایالت ماساچوست بیت کوین را «سوداگرانه» توصیف کرد و گفت که این رمزارز پایان بدی خواهد داشت. به گزارش سکه نیوز به نقل از...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...

استفاده از پی اس ۵ برای استخراج اتریوم

فعالان صنعت استخراج رمزارز توانستند از کنسول بازی سونی، پلی استیشن ۵ (PS5) برای استخراج اتریوم استفاده کنند. به گزارش سکه نیوز به نقل از...