۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

اتهام کلاهبرداری به یک شرکت سرمایه گذاری رمزارز توسط دادستان نیویورک

دادستان کل نیویورک پرونده ای را علیه یک پلتفرم سرمایه گذاری رمزارز تنظیم کرده و آن را تحت اتهام کلاهبرداری یک میلیون دلاری قرار داده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، دادستان کل ایالت نیویورک، لتیتیا جیمز، پلتفرم سرمایه گذاری رمزارز «کوین سید» را به اتهام کلاهبرداری یک میلیون دلاری از هزاران سرمایه گذار مورد تعقیب قانونی قرار داده است.

به گفته دادستان کل، کوین سید و مدیر عامل آن «دلگردالای داواسامبو» و مدیر مالی سابق «سوخبات لخاگوادورج» تجارت غیرقانونی انجام دادند و از سال ۲۰۱۷ تا مه ۲۰۱۸ اقدام به کلاهبرداری از سرمایه گذاران کردند:

«کوین سید به جای فروش سهام، توکن دیجیتال فروخت تا سرمایه خود را برای حمایت از رشد تجارت خود جمع کند. متهمان به سرمایه گذاران نشان دادند که پول جمع شده در ICO برای سرعت بخشیدن به رشد کوین سید و توسعه جهانی استفاده می شود.»

این اتهامات به کوین سید در مرکز اسناد دادگاه پیرامون نقض «قانون مارتین»، یک اقدام ضد کلاهبرداری مستقر در نیویورک مطرح شده است. در ICO توکن CSD خود که در دسامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد، کوین سید با فروش ۲۰۰۰۰۰ توکن بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار جمع آوری کرد.

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار رمز ارز با خبر شوید کافی است وب سایت سکه نیوز را دنبال کنید.

دادستان کل اظهار داشت سرمایه گذاران در مورد احتمال سود حاصل از توکن های CSD، که علیرغم عدم موفقیت در ثبت به عنوان فروشنده اوراق بهادار، توسط متهمان توزیع شد، گمراه شدند: «سرمایه گذاران تنها به دلیل تلاش متهمان برای ایجاد، راه اندازی و گسترش برنامه تلفن همراه کوین سید، منتظر سود بودند. با این حال، متهمان به عنوان فروشنده اوراق بهادار در قانون تجارت عمومی ثبت نشده اند.»

این پرونده همچنین مدیران کوین سید را به گمراه کردن مشتریان در زمینه سوابق حرفه ای خود و ارائه نادرست اطلاعات در مورد میزان کارمزد های معامله به سرمایه گذاران متهم می کند.

این سند همچنین به پست آنلاین منتشر شده توسط کوین سید برای جلب سرمایه گذاران برای شرکت در ICO خود استناد می کند: «این یک فرصت عالی برای جوانانی است که می خواهند در بازار رمزارز درآمد کسب کنند. بسیاری از آنها به احتمال زیاد از این برنامه به عنوان زمینه ای برای سرمایه گذاری های بزرگتر در فضای ارز مجازی بهره خواهند برد. این تضمین شده است که به محض ورود ارزش سکه کوین سید در بازار نقش مهمی خواهد داشت.»

این دادخواهی اضافه کرد: «در حقیقت، تقریباً سه سال بعد، توکن CSD در هیچ جایی ثبت نشده است.»

با این حال داواسامبو به بیزنس اینسایدر گفت که او این ادعا را رد می کند و کوین سید به کاربران آمریکایی اجازه شرکت در ICO خود را نداده است و از سال ۲۰۱۸ هیچ کاربری را از نیویورک قبول نکرده است.

وی گفت: «من مطمئن هستم که این دادخواست پر از اتهامات دروغین است. این شرم آور است.»

به نظر می رسد دادستان کل قصد دارد عملیات کوین سید را متوقف کند، زیرا او به دنبال صدور دستور به متهمان برای پرداخت خسارت ناشی از آن، جدا کردن همه مبالغ به دست آمده، بازپرداخت به سرمایه گذاران و ممنوعیت معامله آنها با اوراق بهادار و کالا ها در نیویورک است.

لتیتیا جیمز با قانون مارتین در زمینه سرمایه گذاری های مبتنی بر رمزارز بیگانه نیست، زیرا او در حال حاضر درگیر پرونده قضایی علیه «بیت فینکس» و عرضه کننده استیبل کوین «تتر» است. پرونده های مربوط به ارز های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار بدون مجوز نیز در این ماه سر خط اخبار بوده اند، همانطور که در پرونده اخیر SEC علیه ریپل و توکن XRP مشاهده شد.

مطالب مرتبط:

سرقت رمزارز با کلاهبرداری سیم کارتی

اعتراف به کلاهبرداری ۹۰ میلیون دلاری رمزارز در آمریکا

سرقت رمزارز در کلاهبرداری تعویض سیم کارت

رشد کلاهبرداری با پرداخت رمزارز در استرالیا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...