12/ 05/ 2021 | چهارشنبه

|

|
| 12/ 05/ 2021 | چهارشنبه

آشنایی با ارز دیجیتال ثور چین (RUNE)

ثور چین یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز است که به کاربران امکان می دهد دارایی های ارز دیجیتال را به راحتی در سراسر شبکه ها مبادله کنند بدون اینکه حراست کامل دارایی های خود را از دست بدهند.

با ثور چین، کاربران می توانند بدون نیاز به اعتماد به دفاتر سفارش برای تأمین نقدینگی، به راحتی یک دارایی های رمزارز را با دیگری بدون نیاز به مجوز مبادله کنند. در عوض، قیمت های بازار از طریق نسبت دارایی های موجود در یک استخر حفظ می شود.

توکن کاربردی بومی پل فرم ثور چین RUNE است. این توکن به عنوان ارز پایه در اکوسیستم ثور چین استفاده می شود و همچنین برای حاکمیت و امنیت پلتفرم به عنوان بخشی از مکانیزم های مقاومت Sybil ثورچین استفاده می شود، زیرا نود های ثور چین برای شرکت در فرایند اجماع چرخشی خود باید حداقل 1 میلیون RUNE را سپرده گذاری کنند.

بودجه ثور چین از طریق عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) که از طریق صرافی غیرمتمرکز بایننس در ژوئیه 2019 میزبانی گردید، تأمین شد. شبکه اصلی آن در ابتدا در ژانویه 2021 راه اندازی شد، اما در حال حاضر یک به روزرسانی چند زنجیره ای برای سال 2021 برنامه ریزی شده است.

چه کسانی بنیانگذاران ثور چین هستند؟

طبق گفته نماینده رسمی ناشناس ثور چین، این پلتفرم مدیر عامل، بنیانگذار و مدیر ندارد. در عوض، توسعه گسترده تر پلتفرم از طریق «گیت لب» (یک پلتفرم توسعه عملیات) سازمان یافته است.

علاوه بر این، افرادی که در حال حاضر روی این پروژه کار می کنند عمدتا ناشناس هستند. باز هم، یک نماینده رسمی دیگر ثور چین اظهار داشت که این کار برای محافظت از پروژه و اطمینان از تمرکز زدایی آن است.

یک توییت توسط این پروژه نظریه حفظ پروژه با یک تیم ناشناس را به شرح زیر شفاف سازی می کند:

  • توسعه دهندگان برای نود ها کار می کنند، با ارسال کدی که سیستم را با ارزش تر می کند.
  • نود ها با اطمینان از دارایی و آنلاین بودن، برای سهم گذاران کار می کنند.
  • سهم گذاران سرمایه ای را به ارمغان می آورند که برای مبادله گران در بازار قرار داده شده است.
  • مبادله گران کارمزد هایی را پرداخت می کند که فعالیت اقتصادی به همراه دارد.

چه چیزی ثور چین را منحصر به فرد می کند؟

ثور چین از یک سیستم منحصر به فرد برای کمک به کاهش مسئله «ضررهای موقتی» استفاده می کند، ضررهای موقتی که یک تأمین کننده نقدینگی می تواند هنگام کمک به استخرهای نقدینگی تجربه کند.

این پلتفرم سود محور نیست. کلیه هزینه های تولید شده توسط این پروتکل مستقیماً به کاربران تعلق می گیرد و هیچ گونه تدارکاتی برای تیم در نظر گرفته نشده است. در عوض، این تیم با صرفا نگهداری RUNE دقیقاً مانند هر کس دیگر انگیزه می گیرد.

توکن RUNE در حال حاضر بر روی چندین بلاک چین از جمله بایننس چین و اتریوم در دسترس است.

چه تعداد سکه ثور چین (RUNE) در گردش وجود دارند؟

تا فوریه 2021 ، از مجموع 500 میلیون حداکثر عرضه، 158.4 میلیون RUNE در گردش است.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، ثور چین در ابتدا به وسیله عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز در صرافی غیرمتمرکز بایننس راه اندازی شد. به عنوان بخشی از عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز، 20 میلیون RUNE فروخته شد. پیش از این، در دوره های قبلی تأمین اعتبار، 130 میلیون RUNE فروخته شده بود.

طبق پیشنهاد رسمی صرافی غیرمتمرکز بایننس، 10 درصد از کل عرضه 50 میلیون توکنی به تیم ثور چین اختصاص یافت و تا زمان راه اندازی شبکه اصلی قفل شد، که پس از آن هر ماه 20 درصد آزاد می شوند.

در حال حاضر ثور چین دارای منحنی انتشار است که از نرخ سالانه 30 درصدی آغاز می شود. این برنامه قرار است پس از ده سال نرخ سالانه 2 درصد را هدف قرار دهد.

امنیت شبکه ثور چین چگونه است؟

ثور چین با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده و از مکانیسم اجماع Tendermint استفاده می کند. این باعث می شود شبکه از طریق سیستم جدید اثبات سهام تحمل خطای بیزانس که شامل تعداد زیادی اعتبار سنج است که با هم کار می کنند تا بلوک های تراکنش ها را پیشنهاد و نهایی کنند، از حملات در امان بماند.

فراتر از این، قراردادهای هوشمند ثور چین توسط چندین شرکت امنیتی شخص ثالث، از جمله شرکت «سرتیک»، که البته هیچ نقطه آسیب پذیری پیدا نکرد، بررسی شده است.

ثور چین (RUNE) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

RUNE یک ارز دیجیتال محبوب است که برای خرید و معامله در تعداد زیادی از پلتفرم های صرافی متمرکز و غیرمتمرکز در دسترس است. برجسته ترین آنها بایننس (متمرکز) و سوشی سواپ (غیرمتمرکز) هستند.

تا فوریه 2021، اکثریت قریب به اتفاق جفت های معاملاتی RUNE شامل جفت های رمزارز به رمزارز هستند. با این وجود RUNE را می توان با وون کره در صرافی پرو بیت و دلار آمریکا از صرافی اف تی ایکس خریداری کرد.

کد خبر: 1400012103MGMCMH

مطالب مرتبط:

آشنایی با ارز دیجیتال الراند (EGLD)

آشنایی با ارز دیجیتال دش (DASH)

آشنایی با ارز دیجیتال پلکادات (DOT)

آشنایی با ارز دیجیتال هارمونی (ONE)

آشنایی با ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

آشنایی با ارز دیجیتال آرپا چین (ARPA)

آشنایی با ارز دیجیتال آرپا چین (ARPA)

0
آرپا یک راهکار لایه 2 مبتنی بر بلاک چین برای محاسبات حفظ حریم خصوصی است که توسط محاسبات چند طرفه (MPC) فعال می شود....
آشنایی با ارز دیجیتال سلف کی (KEY)

آشنایی با ارز دیجیتال سلف کی (KEY)

0
سلف کی یک پلتفرم هویت مبتنی بر بلاک چین است. این فناوری برای افراد، شرکتها، صرافی ها، استارتاپ های فین تک و بانکها، به...
آشنایی با ارز دیجیتال بریج اوراکل (BRG)

آشنایی با ارز دیجیتال بریج اوراکل (BRG)

0
سیستم بریج اوراکل ادعا می کند که اولین فناوری اوراکل عمومی اختصاصی در شبکه ترون است. این پروژه در کوالالامپور مالزی مستقر است.عرضه در...
آشنایی با ارز دیجیتال کوین اکس توکن (CET)

آشنایی با ارز دیجیتال کوین اکس توکن (CET)

0
کوین اکس توکن (CET) که در ژانویه 2018 منتشر شد، دارایی بومی کوین اکس چین است. کوین اکس چین یک زنجیره عمومی است که...
آشنایی با ارز دیجیتال سوایپ (SXP)

آشنایی با ارز دیجیتال سوایپ (SXP)

0
سوایپ پلتفرمی است که به دنبال ایجاد پلی بین ارز های فیات و دنیای رمزارز ها از طریق سه محصول اصلی خود است: کیف...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

روش های جدید استخراج رمزارز در کشور

عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید برای کاهش فشار بر شبکه برق در فرایند استخراج ارز دیجیتال می‌توان به روش‌های دیگری نیز فکر کرد.به گزارش...

شادمانی هواداران XRP با دستور جدید قاضی

در یک تحول تازه در دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه ریپل، قاضی آمریکایی سارا نتبورن به هر دو طرف دستور داده...

طومار جدید هواداران XRP خطاب به نامزد ریاست SEC

مدافعان XRP با ایجاد یک طومار خطاب به گری گنسلر، نامزد ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از او خواستند در صورت...

آشنایی با ارز دیجیتال اوما (UMA)

در این مطلب بر اساس اطلاعات وبسایت مرجع ارز های دیجیتال Coinmarketcap.com به معرفی ارز دیجیتال اوما می پردازیم. UMA یا Universal Market Access...