27/ 01/ 1400 | جمعه

|

|
| 27/ 01/ 1400 | جمعه

آشنایی با ارز دیجیتال درِپ (DREP)

درِپ (DREP) بلاک چینی است که هدف خود را ساخت اتصال دهنده ها و تولکیت های مبتنی بر فناوری بلاک چین برای فراهم کردن راهکارهایی برای ترکیب سهولت استفاده، انعطاف پذیری و ادغام بدون اصطکاک تعریف کرده است.

این بلاک چین با امکانات خود می خواهد یک اکوسیستم درون زنجیره ای داده های باز ایجاد کند تا گروه های کاربری مجزا و انبارهای داده در سراسر زنجیره خود باز کند. در این مقاله قصد دارم به ماهیت این بلاک چین، نحوه عملکرد آن و توکن DREP که مخصوص این اکوسیستم است، بپردازیم. با ما همراه باشید.

درپ یک بلاک چین است که متعهد به ایجاد اتصال دهنده ها (connector) و تولکیت های (toolkit) مبتنی بر فناوری بلاک چین است تا راهکارهای انعطاف پذیر و آسان برای توسعه دهندگان و به طور کلی کاربران ایجاد کند.


بلاک چین چیست


توسعه دهندگان در این بلاک چین می توانند با امکاناتی نظیر درپ چین (DREP Chain)، احراز هویت غیرمتمرکز درپ (DREP ID)، کیت توسعه نرم افزار درپ (DREP SDK) و درپ کلاینت (DREP Client) اقدام به ادغام نسخه های زنجیره عمومی نرم افزار غیرمتمرکز کنند.

درِپ چین از الگوریتم تحمل خطای بیزانس تفویض شده استفاده می کند و با قراردادهای هوشمند ماشین مجازی اتریوم و وب اسمبل (WebAssemble) سازگار است. درپ چین ساختاری دو لایه دارد که از یک زنجیره ریشه و زیر زنجیره های قابل تنظیم تشکیل شده است. درپ مفهوم خط لوله هوشمند (Smart Pipeline) را برای بهبود توانایی پردازش داده های پیشنهاد کرده است.

در این روش، یک گره (node) می تواند داده های زمان واقعی اجرا شده در یک قرارداد هوشمند را از طریق خط لوله هوشمند به نرم افزارهای خارجی منتقل کند. خط لوله هوشمند پس از انجام محاسبات، نتایج را به بلاک چین بازمی گرداند. هدف خط لوله مدیریت سناریوهای نرم افزاری پیچیده تر است و همزمان، روند اجرای انعطاف پذیرتر و مقرون به صرفه تری را با کارمزد صفر ارائه می دهد.

بنابراین ، درپ تلاش دارد تا سه مشکل خاص را حل کند:

1. عملکرد ناکافی زنجیره عمومی و تجربه ضعیف توسعه دهندگان
2. اکوسیستم های زنجیره ای عمومی مجزا و پایگاه های کاربری کوچک
3. عدم تطابق میان فناوری بلاک چین و نیازهای سازمانی

درپ چگونه کار می کند؟

– درپ چین یک زنجیره عمومی با عملکرد بالا است که کاملا توسط تیم درپ توسعه یافته است. درپ چین با قراردادهای هوشمند در فرمت های EVM و WASM با ساختاری دو لایه متشکل از یک زنجیره ریشه و چند زیر زنجیره سازگار است.

– خط لوله هوشمند (Smart Pipeline) ارائه شده توسط تیم درپ یک «خط لوله» برای انتقال داده ها و ارسال و دریافت داده ها بین ماشین مجازی بلاک چین و برنامه های خارجی است. خط لوله هوشمند قادر است بدون تأثیرگذاری بر امنیت، به راندمان بالا، مصرف گس صفر و مقیاس پذیری قدرتمند دست یابد. قراردادهای هوشمند امکان برآوردن این نیازها را ندارند.

– درپ برای بهبود بهره وری شبکه و کاهش هزینه های سربار انتقال، الگوریتم چند امضایی Schnorr را براساس Secp256k1 اتخاذ کرده است.

– درپ یک سیستم احراز هویت غیرمتمرکز را بر اساس الگوریتم کد اعتبارسنجی پیام هش (HMAC) طراحی کرده است که برای دستیابی به اتصال داده و محافظت از حریم خصوصی، یک سیستم دو لایه از شناسه اصلی و چندین زیرشناسه را تشکیل می دهد. درپ کلاینت به کاربران این امکان را می دهد که همه داده ها و دارایی ها را در پلتفرم های متمرکز و غیرمتمرکز به صورت یکجا مدیریت کنند.

– درپی برای افزایش حفاظت از حریم خصوصی داده ها از رمزگذاری هم ریختی (homomorphic encryption) برای پردازش اطلاعات خصوصی کاربران استفاده می کند.

– درپ برای تأمین ارزش بلندمدت REP DID ، یک سیستم اعتبار (امتیازدهی به کاربران) متشکل از یک پروتکل عمومی اعتبار، یک رابط کاربری خط لوله اعتبار، یک داده اعتبار درون زنجیره ای و کتابخانه الگوریتم، یک مکانیزم انگیزه اعتبار، یک مدیریت حساب اعتبار، یک سیستم شناسایی حساب جعلی و موارد دیگر را ارائه داده است.

– درپ با ارائه واسط برنامه‌نویسی کاربردی، پلاگین و کیت توسعه نرم افزار این امکان را برای تیم های تحقیق و توسعه نرم افزارهای غیرمتمرکز ایجاد کرده که نسخه های دارایی های چند زنجیره ای عمومی، کیف پول های داخلی و پلتفرم های معاملات دارایی را با یک کلیک منتشر کنند

– روش کدنویسی درپ مانند توسعه اسپرینگ جاوا، برنامه نویسی سرویس گرا است. در بیشتر کدهای پروژه های بلاک چین، اتصال بین ماژول ها شدیدتر است. اما درپ با استفاده از این روش اجازه می دهد تا ماژول ها به طور کامل جدا شوند و کد به راحتی با منطق واضح تری قابل ویرایش باشد.

توکن درپ (DREP)

توکن درپ یک رمزارز مبتنی بر بلاک چین است که هر واحد آن یک درپ نامیده می شود. سناریوهای کاربرد توکن درپ این اکوسیستم عمدتا شامل موارد زیر است:

– گس (کارمزد) شبکه
– تنها روش پرداخت برای معاملات میان زنجیره ای بین زنجیره های فرعی (نرم افزارهای غیرمتمرکز)
– ارز پرداختی برای کلیه تراکنش های مرتبط با داده در شبکه
– ارز پرداختی برای پیش فروش دارایی ها در کیت توسعه نرم افزار درپ و نرم افزار لانچ پد (Launchpad)
– دارایی ویژه دریافت و پرداخت وام در درپ کلاینت برای کمیسیون اعتبار و تراکنش های محصول مالی ساختاری
– تنها روش پرداخت درون بازی و دارایی مخصوص معاملات در بازی های آینده درپ

عرضه توکن درپ

درپ در مجموع 10 میلیارد توکن صادر کرده است. نحوه صدور و فروش توکن ها و توزیع آن ها را می توانید در فهرست زیر ببینید.

– توکن های فروش استراتژیک 1.85 درصد از کل عرضه توکن ها را پس از طرح بازگشت توکن تشکیل می دهد.
– توکن های پیش فروش خصوصی 4.5 درصد از عرضه کل
– توکن های پیش فروش عمومی 9.3 درصد از عرضه کل
– توکن های فروش عمومی 6 درصد از عرضه کل
– توکن های فروش استارتاپ Gate.io 10 درصد از عرضه کل
– توکن های توسعه اکوسیستم 18 درصد از عرضه کل
– توکن های انجمن توسعه دهندگان 15 درصد از عرضه کل
– توکن های تیم و مشاوران 17.8 درصد از عرضه کل
– توکن های ذخیره بنیاد درپ پس از طرح بازخرید بخشی از توکن ها به 17.55 از عرضه کل خواهد رسید.

کد خبر: 1400011905AAMCMF

مطالب مرتبط:

آشنایی با ارز دیجیتال چیلیز (CHZ)

آشنایی با ارز دیجیتال هارمونی (ONE)

آشنایی با ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX)

آشنایی با ارز دیجیتال نییر پروتکل (NEAR)

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

آشنایی با ارز دیجیتال بومی پلتفرم برجسته اهدای وام از طریق وثیقه رمزارزی نکسو و کاربرد های آن.

آشنایی با ارز دیجیتال نکسو (NEXO)

0
نکسو یک پلتفرم وام دهی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران وامهای فوری با پشتوانه ارز دیجیتال ارائه می دهد. در این...
آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

0
بیت کوین کش براساس کد اصلی بیت کوین ایجاد شده است، چندین تغییر فنی در شبکه بیت کوین کش به منظور رفع مشکلات موجود...
آشنایی با ارز دیجیتال سیا کوین (SC)

آشنایی با ارز دیجیتال سیا کوین (SC)

0
سیاکوین (SC) توکن کاربردی بومی سیا است، یک پلتفرم ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز و توزیع شده مبتنی بر بلاک چین. در این مطلب بر...
آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین گلد (BTG)

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین گلد (BTG)

0
بیت کوین گلد (BTG) یک فورک از بیت کوین است که در 24 اکتبر 2017 در بلوک 419406 رخ داد. بیت کوین گلد الگوریتم...
آشنایی با ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

آشنایی با ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

0
آنتولوژی یک بلاک چین منبع باز با کارایی بالا و متخصص در هویت و داده های دیجیتال است. زیرساخت های منحصر به فرد آنتولوژی...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

آشنایی با ارز دیجیتال ترتل کوین Trtl (Turtlecoin)

Turtlecoin در معنای لغوی به معنی سکه لاکپشت است که coin به معنی سکه و Turtle به معنی لاکپشت است.Turtlecoin یک ارز رمزنگاری شده...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...

اتریوم (Ethereum) چیست و چگونه کار می کند؟

اتریوم به‌عنوان یکی از رمزارزهای باارزش در دنیای امروز توانسته بخش قابل توجهی از بازار رمزارزها را به خود اختصاص دهد. آشنایی با اتریوم و نحوه کار کردن آن به شما به‌عنوان یک فعال اقتصادی کمک می‌کند تا استفاده بهتر و بهینه‌تری از این رمزارز داشته باشید.