16/ 02/ 1400 | پنج‌شنبه

|

|
| 16/ 02/ 1400 | پنج‌شنبه

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت کوین در طول هفته اخیر به دست آورده بود، از دست رفت.

به گزارش سکه نیوز، قیمت بیت کوین که در طول هفته اخیر به رکورد 58 هزار دلاری رسیده بود، بار دیگر با افتی جدی همراه شد و به سطح 48 هزار دلاری رسیده است.

گفته می شود که انتقاد اخیر وزیر خزانه داری آمریکا از رمزارز ها اصلاح اخیر بیت کوین را شدت بخشید، به طوری که این ارز دیجیتال برای مدت کوتاهی به 47,400 دلار سقوط کرد.

این در حالی است که بر اساس اطلاعات تریدینگ ویو، پس ثبت رکورد تاریخی 58,312 دلار در روز یکشنبه، این ارز دیجیتال حدود 7000 دلار در کمتر از یک ساعت افت کرد و باعث نوسان شدیدی شد که تاکنون هم ادامه داشت است.

اسکات ملکر (Scott Melker) تحلیلگر بازار گفت که سقوط 7000 دلاری بزرگترین سقوط یک ساعته در تاریخ بیت کوین بوده است.

براساس گزارش هایی که در توییتر منتشر شده، این سقوط بیت کوین با انتقاد اخیر جنت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه داری آمریکا همزمان شده است. یلن گفت بیت کوین با «ناکارآمد» توصیف و اتهام فعالیت های مجرمانه در این ارز دیجیتال را تکرار کرد.

در این بین کوین تلگراف گزارش داده است که عوامل متنوعی در حال جمع شدن هستند که نشان می دهد یک اصلاح قیمت در شرف وقوع است. یکی از این عوامل برنامه احتمالی نهنگ ها برای فروش بیت کوین بود.
پیش از این نیز دیده بودیم که حدود بیش از 13 هزار بیت کوین توسط چند نهنگ جابه جا شده است و این موضوع آغازی بود برای افت قیمتی بیت کوین.

کارشناسان بار ها در این مورد هشدار داده اند که ممکن است قیمت بیت کوین و سایر رمزارز هایی که با بیت کوین حرکت می کنند، دچار سقوط شود؛ چرا که نرخ ها به صورت حبابی رشد کرده است.

بار ها پیش از این هشدار داده شده است که نهنگ ها و سرمایه گذاران عمده با خرید های عمده و ایجاد بازی های رسانه ای قیمت بیت کوین و برخی دیگر از رمزارز های بازار را پامپ می کنند و پس از رشد قیمت ها اقدام به فروش آن می کنند که در این بین، این نهنگ ها و سرمایه داران سود های کلانی به دست می آورند و این تنها مردم و سرمایه گذاران خرد هستند که ضرر می کنند.

در این بین شاهد آن هستیم که سایر ارز هایی که با بیت کوین پیش رفته بودند نیز دچار افت شده اند.

اتریوم (ETH)

اتریوم که چندی پیش به بالای 2 هزار دلار رسیده بود نیز با افتی بیش از 24 درصد به 1442 دلار رسیده است که افتی کاملا جدی به نظر می رسد.

این در شرایطی است که گفته می شود هزینه بالای تراکنش های اتریوم عاملی شده است برای افت بیشتر قیمت آن.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین نیز که در هفته گذشته با تکیه بر تبلیغات جدی و افزایش تقاضا در DeFi رشدی جدی را تجربه می کرد، اکنون با بیش از 27 درصد افت به قیمت 200 دلاری رسیده است.

پولکادات (DOT)

پولکادات نیز در پی افزایش قیمت بیت کوین و همچنین برنامه هایی برای اصلاح شبکه افزایشی قابل توجه را کسب کرده بود که در 24 ساعت گذشته با افتی 25 درصدی همراه شد.

بر این اساس قیمت پولکادات به سطح 28 دلاری رسید و بخش قابل توجهی از ارزش بازار خود را از دست داد.

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو هم با رشد عرضه دارندگان ارز های دیجیتال با افتی بیش از 18 درصد همراه شد.

کاردانو در شرایطی قیمت 0.86 سنتی را تجربه می کند که بسیاری بر این باورند که این رمزارز می تواند با برنامه هایی که وجود دارد، پتانسیل مطلوبی دارد. اما مسأله این است که رشد قیمت کاردانو با تکیه بر افزایش قیمت بیت کوین رخ داده بود و اکنون نیز با افت قیمت بیت کوین دچار ریزش شده است.

ریپل (XRP)

قیمت ریپل نیز در همین جنون عرضه با افتی بیش از 30 درصدی همراه شد.

ریپل روزهای سختی را سپری می کند و با وجود این که اخیراً توانسته است در یکی از ایالت های مهم آمریکا دفتری جدید را به ثبت برساند، همچنان به شدت از سمت SEC تحت فشار است و پیش بینی می شود که اگر دادگاه شکایت ها را به نتیجه برساند، قیمت ریپل بیش از پیش نیز دچار افت شود.
از این رو شاهد آن هستیم که قیمت XRP به 0.41 دلار رسیده است.

لایت کوین (LTC)

لایت کوین هم در این جریان کاهشی دچار افت شد و با بیش از 24 درصد کاهش به قیمت 167 دلاری رسید.

کاهش قیمت برای همه ارزها بوده است؟

اما در این بین ارز هایی نیز بوده اند که به دلیل عدم حضور در فعالیت های سوداگرانه با ثبات قیمتی همراه بود. ارزهایی که تلاش برای انجام اهدافی واقعی ساخته شده اند و از فعالیت های سرمایه داری و دستکاری نهنگ ها و دارندگان عمده به دور هستند می توانند آینده صنعت رمزارز باشند؛ چرا که این ارز ها را نباید به دید کوتاه مدت نگاه کرد.

این در شرایطی است که بسیاری از ارز های دیجیتال به دلیل فعالیت های رسانه ای و سوداگرانه، از رسالت اصلی این حوزه غافل شده اند و تنها به دستاویزی برای کسب درآمد سوداگران بدل شده اند.

ارز هایی مانند دوج کوین که از دید فاندامنتال هیچ دستاوردی برای بازار های مالی و اقتصاد جهان ندارند و تنها با ایجاد نوسان های قیمتی برای سرمایه دارانی مانند «ایلان ماسک»، ثروتمندترین مرد جهان و مدیرعامل شرکت تسلا، سود هایی جدی ایجاد می کنند.

کونوس ایکس (CCXX)

ارز دیجیتال کونوس ایکس یکی از ارز هایی است که با وجود نوسانات قیمتی در روز های گذشته باثبات مانده است.

قیمت کونوس ایکس در شرایط خونین بازار در 24 ساعت گذشته 0.21 درصد رشد داشته است و به دلیل وجود بنیان مناسب، کاملاً از نوسانات بازار به دور مانده است.

کونوس ایکس (CCXX) نخستین سکه بانک پذیر می باشد که از الگوریتم اثبات کار بهره می برد. در فاز اول ارائه این رمزارز، حدود 18،300،000 سکه ارائه شدند. فرایند استخراج کونوس ایکس به این صورت می باشد که اگر بلوک جدید بیش از 2 دقیقه پس از ایجاد بلوک پیشین ثبت شود، به اندازه 035/0 سکه پاداش دریافت خواهد کرد. بلوک های دیگر پاداشی دریافت نخواهند کرد. بدین ترتیب در طول روز حداکثر تعداد 25 سکه می توانند تولید شوند.

اما در نظر داشته باشید که صد ها سال طول خواهید کشید تا تمام سکه های کونوس ایکس استخراج شوند و به 21،000،000 برسند. به عنوان مثال اگر استخراج این رمزارز با نهایت قدرت به کار خود ادامه دهد در طول صد سال آینده تنها 900،000 کونوس ایکس دیگر تولید خواهند شد.

جزئیات استخراج کونوس ایکس به این صورت می باشند؛ همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، الگوریتم اصلی مورد استفاده اثبات کار می باشد. اما به دلیل به کارگرفتن برخی ویژگی ها و پیش شرط های دیگر برای استخراج، می توان گفت که الگوریتم مورد استفاده در شبکه بلاک چین کونوس ایکس ترکیبی از اثبات کار و اثبات سهام می باشد.

از جمله دیگر مزیت های کونوس ایکس (CCXX) می توان به این مورد اشاره داشت که اگر کونوس ایکس را بیش از یک سال در کیف پول استیکینگ (staking wallet) نگهداری کنید به اندازه 5 درصد سود استیکینگ دریافت خواهید کرد. همچنین در صورتی که این سکه را بیش از 6 ماه در این کیف پول نگهداری کنید سکه های شما به میزان 2 درصد افزایش پیدا خواهند کرد.

به علاوه، همانطور که به آن اشاره شد، کونوس ایکس نخستین سکه بانک پذیر می باشد. کونوس پلتفرم نخستین شرکتی‌ست که سکه ای ایجاد کرده که می توانید آن را از بانک محل خود خریداری کنید. در هر جای دنیا و از هر بانکی استفاده می کنید، با مشاور خود صحبت کرده و با استفاده از شماره ISIN سوئیس کونوس ایکس خریداری کنید.

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار رمزارز آگاه شوید کافی است وب سایت سکه نیوز را دنبال کنید.

مطالب مرتبط:

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

تلاش جدید ایلان ماسک برای پامپ بیت کوین

لایت کوین چیست و چه تفاوت‌هایی با بیت کوین دارد

وزیر خزانه داری آمریکا: بیت کوین به شدت سوداگرانه است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

افزایش تمایل به استفاده از روش های پرداخت دیجیتال

افزایش تمایل به استفاده از روش های پرداخت دیجیتال

0
یک نظرسنجی توسط ارائه دهنده بزرگ کارت های اعتباری، نشان داده است که از هر ده نفر چهار نفر قصد دارند در سال آینده...
طرح جامع رمزارز ها در راه مجلس شورای اسلامی

طرح جامع رمزارز ها در راه مجلس شورای اسلامی

0
رئیس کمیسیون رمزارز و بلاک چین در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ابراز امیدواری کرد که طرحی که بیش از یک سال پیش به...
دسترسی به دارایی رمزارز بدون نگرانی از فراموشی گذرواژه

دسترسی به دارایی رمزارز بدون نگرانی از فراموشی گذرواژه

0
«کیف پول سخت افزاری رمزارز بیومتریک دی سنت» (The D’CENT Biometric Crypto Hardware Wallet) ایمن ترین دستگاه کنترل رمزارز در جهان است که با...
مجرمان فضای بلاک چین 2021 را چگونه آغاز کردند؟

مجرمان فضای بلاک چین 2021 را چگونه آغاز کردند؟

0
مجرمان اینترنتی که در فضای بلاک چین به دنبال شکار قربانیان هستند، شروع موفقیت آمیز خود را از سال 2021 آغاز کرده اند و...
اعمال مواضع سخت گیرانه تر اسپانیا برای مشاغل رمزارزی

اعمال مواضع سخت گیرانه تر اسپانیا برای مشاغل رمزارزی

0
دولت اسپانیا از تحمیل مواضع سخت گیرانه خود بر ارزهای دیجیتال دست بر نمی دارد، زیرا قانون دیگری برای تقویت قوانین موجود ارائه داده...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

آشنایی با ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

بايننس کوين (Binance Coin) با نماد اختصاري BNB به عنوان ارز ديجيتال صرافي بايننس معرفي شد. بايننس کوين با هدف گسترش فعاليت هاي صرافي...

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

آموزش کامل استخراج بیتکوین + معرفی برترین ASIC ها و سود روزانه آنها

با افزایش استقبال جامعه و شناخت مردم از دنیای رمزارز و بیت کوین، اصطلاح ماین یا استخراج به بحث داغی در تمام نقاط جهان بدل شده است.

کیف پول دیجیتالی چیست

کیف پول دیجیتالی خصوصیات کیف پول فیزیکی که در دستان ما است را دارد اما با مقداری تفاوت. کیف پول دیجیتالی یا همان والت...

آشنایی با ارز دیجیتال ترتل کوین Trtl (Turtlecoin)

Turtlecoin در معنای لغوی به معنی سکه لاکپشت است که coin به معنی سکه و Turtle به معنی لاکپشت است.Turtlecoin یک ارز رمزنگاری شده...