27/ 01/ 1400 | جمعه

|

|
| 27/ 01/ 1400 | جمعه

رمزارز می‌تواند سودآور باشد اما برای مالیات آن هم آماده هستید؟

سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال می تواند فرصت های زیادی را فراهم کند، اما وقتی مالیات می آید، سرمایه گذاران بهتر است آماده پرداخت آن باشند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، به غیر از ادراک کامل، وقتی پول در دسترس است، آماده بودن می تواند آینده نگری بهتری به سرمایه گذاران بدهد. بیش از یک سال و نیم پیش، «اینوستوپدیا» از وحشت بسیاری از سرمایه گذاران رمزارز که خود را در مسیر اشتباه مأمور مالیات قرار داده بودند، گزارش داد. در این مقاله آمده است که انجمن های آنلاین مانند ردیت مملو از پست هایی است که سناریوهای احتمالی سرمایه گذاران نگران راجع به پرداخت بدهی مالیاتی برای معاملات گذشته خود در رمزارز ها، که ممکن است اکنون آنها را فقیرتر کند، بازتاب می دهند.

همانطور که قیمت ارز های دیجیتال افزایش می یابد و سرمایه گذاران رمزارز خود را به پول نفد تبدیل می کنند، قانون گذاران و نهادهای رگولاتوری در سراسر جهان به این امر توجه می کنند. اخیراً، «سازمان همکاری و توسعه اقتصادی» طرحی را برای انتشار استاندارد مالیاتی فراگیر برای کشورهای عضو خود اعلام کرد که بخشی از آن برای جلوگیری از فرسایش پایه و تغییر سود است. چنین اطلاعیه هایی از این دست شاید به عنوان نشانه های مثبتی از همکاری بین دولتی، وحدت اقتصادی و پیشرفت، برای یک سرمایه گذار متوسط احساس شود. با این حال، درک مقررات مالیات بر دارایی های دیجیتال برای سرمایه گذاران در ایالات متحده امری حیاتی است زیرا، در بعضی موارد، ممکن است به معنای تفاوت بین رفاه و پنج سال زندان با جریمه نقدی تا 250،000 دلار باشد.


ارز دیجیتال چیست؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمزارز و ارز مجازی


تعداد انگشت شماری از آزادیخواهان و مشعل داران رمزارز ممکن است معتقد باشند که امتیازات ناشناسی داخلی بلاک چین ممکن است آنها را از نظارت دولتی نجات دهد، اما به هر حال، «سرویس درآمد داخلی» نمی تواند این مسائل را به راحتی کنار بگذارد.

کد مالیاتی ایالات متحده و رمزارز

ارزهای دیجیتال و دارایی های توکنیزه شده تحت کد مالیات ایالات متحده به عنوان یک کیسه مخلوط شناخته می شوند. بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک ارز دیجیتالی تصور می کنند، مانند ارزهای فیاتی که به طور منظم توسط مصرف کنندگان برای خرید کالا استفاده می شود. با این حال، تحت کد مالیاتی ایالات متحده، بیت کوین در واقع یک «دارایی» در نظر گرفته می شود و در هنگام فروش یا استفاده برای خرید اقلام یا انتقال برای ارزهای دیجیتال دیگر، مانند معامله بیت کوین برای اتر، از سود سرمایه مالیات می گیرد. به عنوان مثال، خرید خانه با بیت کوین در ایالات متحده باعث مالیات بر سود سرمایه می شود و مبادله بیت کوین با هر نوع دارایی دیگر مشابه روشی است که شما می توانید یک اوراق بهادار مثل سهام را بفروشید.

تشخیص اینکه چرا رمزارز متفاوت از ارزهای فیات طبقه بندی می شود دشوار است، اما سابقه نحوه استفاده رمزارز توسط سرمایه گذاران ممکن است جواب ما را بدهد. سرویس درآمد داخلی به احتمال زیاد رمزارز را به عنوان یک دارایی ملکی به رسمیت می شناسد زیرا این دارایی محبوب در خدمت اکثر کاربران به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری است و نه به عنوان ارز قابل خرج کردن به همان روشی که دلار آمریکا انجام می دهد. از همه مهمتر، چون این نوع دارایی ها توسط بانک مرکزی صادر نمی شوند، دولت ایالات متحده آنها را تا اطلاع ثانوی به این ترتیب به رسمیت نمی شناسد. درک مالیات رمزارز به معنای کاوش در جزئیات جزئی است.

برخلاف سیستم های مالی متمرکز، سیستم های غیرمتمرکز سرمایه گذاران را ملزم می کنند که از زمان خرید تا فروش یا مبادله کالاها، نقش فعالانه تری در پیگیری دقیق سرمایه گذاری های خود داشته باشند.

در ابتدایی ترین سطح، مسئولیت پیگیری تاریخ خرید، قیمت خرید و آنچه در ازای رمزارز در صورت فروش دریافت می شود، بیشتر به عهده سرمایه گذار است. در مقابل، ردیابی تاریخچه سرمایه گذاری در دارایی های غیر دیجیتالی سنتی، مانند سهام یا کالاها، به دلیل سوابق مستمر که کارگزاران برای مشتریان حفظ می کنند، نسبتاً آسان تر است.

سرمایه گذاری رمزارزی و مالیات

از مبانی که بگذریم، یک حیطه وجود دارد که بسیاری از سرمایه گذاران معتبر آن را از قلم می اندازند.

صندوق های تامینی رمزارز به دلیل ارائه فرصتهای سودآور رمزارزی مشهور هستند. در حالی که برخی از صندوق های سرمایه گذاری رمزارزی به دلیل سوالات مربوط به نقدینگی بازار ارز دیجیتال، خطرناک تلقی می شوند، اما آنها می توانند به جای خرید واحدهای رمزارز، مسیر بهتری برای سرمایه گذاری باشند. و از اواخر سال گذشته، آنها محبوبیت خود را به طور فزاینده ای ثابت کرده اند. بر اساس موسسه حسابرسی Big Four PricewaterhouseCoopers ، دارایی های تحت مدیریت با صندوق های سرمایه گذاری رمزارز از ارزش 1 میلیارد دلار در سال 2018 به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار در سال 2019 افزایش یافته است. علی رغم جلب علاقه سرمایه گذاران، خریداران مراقب باشند.

در مقایسه با دارایی های سنتی، هنگام استفاده از سرمایه گذاران برای دارایی های رمزارز، این یک بازی کاملا متفاوت است. برخلاف دارایی های سنتی، ضروری است که صندوق های سرمایه گذاری دارایی دیجیتال سوالات عمیق تری در مورد ملاحظات مالیاتی بپرسند. برخی از سوالات مربوط به سرمایه گذاری رمزارزی باید شامل این موارد باشند: ارز دیجیتالX چه نوع ملکی است؟ یا آیا می توان سهام گذاری دارایی های موجود در شبکه های اثبات سهام را که برای خرید سهام پاداش می دهند، به عنوان درآمد بی نظیر طبقه بندی کرد؟ اینها فقط اصول اولیه است، اما سوالات از این قبیل به راحتی فکر را در لحظه از بین می برد و می تواند حوادث ناخواسته مالیاتی را تحریک کند.

از طرف دیگر، هنگام پیوستن به صندوق سرمایه، امضای یک ساختار سرمایه شرکت حقوقی استاندارد که غالباً 500 دارد یک رویه استاندارد است. بندهای مالیات در قرارداد گنجانده شده است که مفاهیم سرمایه گذاری با صندوق را توضیح می دهد. اما با وجود صدها صفحه جزئیات، سرمایه گذاران ممکن است به جزئیات اندک توجه زیادی نداشته باشند و ناخواسته آنها را در مقطع بعدی در معرض خطر جدی برای درگیری با سرویس درآمد داخلی قرار دهند. در آنجاست که باید یک مشاور مالیاتی که به داشتن نقش منفعل عادت کرده است وارد عمل شود.

به دلیل خصوصیات منحصر به فرد رمزارز، نقش مشاور مالیاتی باید فعال تر شود تا منفعل تر. به جای نشستن بر صندلی عقب، مشاوران باید قبل از اینکه سرمایه گذاری انجام شود احضار شوند، در مورد سرمایه گذاری مشاوره ارائه دهند و در آموزش مرحله به مرحله سرمایه گذاران نقشی فعال داشته باشند. در نتیجه، سرمایه گذاران خود را برای ارائه اظهارنامه مالیاتی جامع و پایدار آماده تر می بینند، نه اینکه خود را در وضعیت بد قرار دهند و با سرویس درآمد داخلی درگیر بازی شوند.

وقتی مأمور مالیات در می زند، بهتر است به جای پشیمانی از مقررات آگاهی داشته باشید. در غیر این صورت، عواقب آن بسیار جدی خواهد بود.

مطالب مرتبط:

اعمال مالیات رمزارز در کره جنوبی از سال 2022

پرداخت مالیات از طریق رمزارز در زوگ سوئیس

مجلس دومای روسیه لایحه مالیات بر ارزهای دیجیتال را آماده می کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

12 میلیون ایرانی صاحب رمزارز هستند

0
شرکت مشاوره مدیریت ایلیا با بررسی در گزارشی جامع به بررسی وضعیت رمزارز در کشور پرداخته است. این بررسی بر روی جامعه آماری ۵...
پرداخت از طریق رمزارز به بزرگترین شرکت بیمه سوئیس

پرداخت از طریق رمزارز به بزرگترین شرکت بیمه سوئیس

0
دومین شرکت بزرگ بیمه در اروپا، AXA به اولین بیمه کننده سوئیسی تبدیل شده است که به مشتریان خود امکان پرداخت حق بیمه خود...
انتقال 100 میلیون XRP با کمک ریپل و صرافی های برتر

انتقال 100 میلیون XRP با کمک ریپل و صرافی های برتر

0
داده های بلاک چین منتشر شده اخیر نشان می دهد که ریپل و سایر صرافی های ارز دیجیتال در انتقال 100 میلیون XRP بسیار...
آینده صنعت رمزارز با ریاست جدید SEC چگونه خواهد بود؟

آینده صنعت رمزارز با ریاست جدید SEC چگونه خواهد بود؟

0
گری جنسلر پس از رای گیری 53-45 مجلس سنا اکنون رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) است. چگونه ریاست وی...
ارزش بازار رمزارز از شرکت اپل پیشی گرفت

ارزش بازار رمزارز از شرکت اپل پیشی گرفت

0
داده های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) نشان می دهد که ارزش کل بازار رمزارز از ارزش شرکت اپل، باارزش ترین شرکت جهان، سبقت گرفته...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...

اتریوم (Ethereum) چیست و چگونه کار می کند؟

اتریوم به‌عنوان یکی از رمزارزهای باارزش در دنیای امروز توانسته بخش قابل توجهی از بازار رمزارزها را به خود اختصاص دهد. آشنایی با اتریوم و نحوه کار کردن آن به شما به‌عنوان یک فعال اقتصادی کمک می‌کند تا استفاده بهتر و بهینه‌تری از این رمزارز داشته باشید.

آشنایی با ارز دیجیتال ترتل کوین Trtl (Turtlecoin)

Turtlecoin در معنای لغوی به معنی سکه لاکپشت است که coin به معنی سکه و Turtle به معنی لاکپشت است.Turtlecoin یک ارز رمزنگاری شده...