۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

نظر بیل گیتس راجع به بیت‌کوین چیست؟

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت با بیان اینکه قیمت بیت کوین براساس جنون بازار یا هر چیز دیگری امکان رشد یا سقوط دارد، تأکید کرد که نگاه او به این رمزارز بی طرف است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، بیل گیتس هم بنیانگذار مایکروسافت جدیدترین شخصیت مشهور فناوری است که تلاش دارد خود را از جنجال های پیرامون پذیرش بیت کوین دور نگه دارد.

او در گفت گویی با برنامه Squawk Box در روز پنجشنبه گفت که نه در بیت کوین سرمایه گذاری کرده و نه قصد دارد هیچگونه پیش بینی درباره قیمت آن داشته باشد.

گیتس در این مصاحبه تصریح کرد: «من بیت کوین ندارم و معامله بیت کوین هم نمی کنم، لذا دیدگاهی خنثی درباره آن دارم. بیت کوین ممکن است فقط به خاطر جنون بازار یا هر دیدگاه دیگری رشد یا سقوط کند. من هیچ پیش بینی درباره پیشرفت آن ندارم.»

 


ماین چیست؟ هر آن‌چه باید درباره استخراج بیت کوین بدانید


 

او در عین حال به صورت تلویحی گفت که بسیاری از افراد خارج از کشور های در حال توسعه، برای اجتناب از پرداخت مالیات یا برای فعالیت غیرقانونی از رمزارز ها استفاده می کنند.

گیتس اذعان داشت که تلاش های خیرخواهانه او از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس (Bill & Melinda Gates Foundation) «پول را به یک شکلی که بیشتر دیجیتال باشد» انتقال می دهد تا اینکه چه کسی چه کاری می کند کاملاً قابل مشاهده باشد.

اظهارات گیتس مشابه حرف هایی است که در سال ۲۰۱۸ در یک رویداد پرسش و پاسخ ردیت مطرح کرد. او در آن رویداد از بی نام بودن تراکنش های رمزارزی انتقاد کرده و ارز های دیجیتال را با قاچاقچیان مواد مخدر مرتبط دانست.

هم بنیان گذار مایکروسافت در آن زمان فناوری رمزارز را عاملی دانست که به شکلی تقریباً مستقیم باعث مرگ افراد شده است.

اگرچه گیتس از ماه مارس سال گذشته دیگر در هیأت مدیره شرکت مایکروسافت حضور ندارد، موضع او درباره رمزارز ها و بیت کوین با موضع این شرکت همخوانی دارد.

برد اسمیت (Brad Smith) رئیس شرکت مایکروسافت روز گذشته گفت که این شرکت فعلاً هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری در بیت کوین ندارد.

مطالب مرتبط:

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

مدیرعامل توییتر با نود خودش وارد شبکه بیت کوین می‌شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...