آینده دنیای رمزارزها و چشم‌انداز سال ۲۰۲۰

365

هر چند که بازار رمزارزها در سال ۲۰۱۸ وضعیت خوبی را پشت سر نگذاشت و محدودیت‌های زیادی در حجم و فعالیت‌هایش به وجود آمد اما باز هم دلیلی بر نا امید شدن از رشد و توسعه آینده دنیای رمزارزها وجود ندارد. جوامع کم‌کم در حال ابراز تمایل به سیستم‌های مالی و بانکی غیرمتمرکز هستند و میل به استفاده از رمزارزها بسیار بیشتر از ارزها و پول‌های بی‌پشتوانه است. اما در سال‌های آتی فعالیت در حوزه رمزارز چطور پیش خواهد رفت و عوامل اثرگذار بر ارزش ارز رمزهای مختلفی نظیر بیت‌کوین، لایت‌کوین و آینده دنیای رمزارزها چه خواهد بود؟

عوامل مؤثر بر قیمت رمزارزها در آینده‌ای نزدیک

عوامل متعددی می‌توانند روی آینده رمزارزها اثرگذار باشند. برای مثال، به روزرسانی فناوری‌های شبکه بلاک‌چین و بهبود شبکه می‌تواند قیمت ارزها را تغییر بدهد. در واقع با بهبود و توسعه سیستم‌ها در جهت مبارزه با مشکلات امنیتی، افزایش سرعت تراکنش‌ها، قیمت رمزارزها به طور محسوسی تغییر و نوسان خواهد داشت. اخبار و بحث‌های پیرامون رمزارزها هم عامل دیگری است که می‌تواند موجبات نوسان و تغییرات ارزش رمزارزها را به همراه داشته باشد.

نکته مهم دیگری که در زمینه عوامل مؤثر بر قیمت رمزارزها می‌توان عنوان کرد، این است که این ارزها فاقد نمود فیزیکی هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا دافعه‌هایی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کنند. سرمایه‌گذاران بیشتر به دنبال پروژه‌هایی هستند که در آنها همه چیز عینیت کافی دارد. به همین دلیل است که برای جلب نظر آنها نیاز به استفاده از مصادیق فیزیکی فناوری رمزارزها وجود دارد.

با مخالفت و ممانعت دولت‌ها در انجام تراکنش‌ها و فعالیت‌های دیجیتالی ارزی، یعنی با منع امکان استخراج و تراکنش رمزارزها، سودزایی فعالیت‌ها و علاقه به فعالیت در حوزه‌های مرتبط هم با اُفت و نزول همراه خواهد بود. این موضوع در کشوری مثل ونزوئلا به وضوح دیده شده است. با وجود همه این عوامل محدود و منع‌کننده، همچنان پیش‌بینی‌های برخی از کارشناسان نشان می‌دهد که رمزارزها مختلف مانند بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ با رونق و رشد همراه خواهند بود. اما چرا و چطور؟

رشد رمزارزها در سال ۲۰۲۰؟

کارشناسان متعددی معتقدند که در آینده‌ای نزدیک، رکود اقتصادی در آمریکا و دنیا رخ خواهد داد. هنوز دقیقا ورود به چنین دوره‌ای تأیید نشده است اما با شکل‌گیری بحث در پیرامون این موضوع، احتمال اینکه سرمایه‌گذاران و مردم که در طی چند سال اخیر اعتماد نسبتا خوبی به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها پیدا کرده‌اند، اقدام به ورود سرمایه‌های خود به بازار بیت‌کوین و رمزارزها کنند بسیار بیشتر شده است. این ورود می‌تواند باعث رونق گرفتن بازار رمزارزها شود. در حال حاضر، بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین کَش، لایت‌کوین و کونوس کوین از محصولات معروف و پرطرفدار دنیای رمزارزها هستند اما خلاقیت به همین نقطه محدود نخواهد شد. با پیشرفت فناوری‌های گوناگون و توسعه سیستم بلاک‌چین، احتمالا رقابت و تلاش بیشتری هم در بازار ارز رمزهای به وجود خواهد آمد.

پیش‌بینی کارشناسان این است که در سال‌های آینده، سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها با نوسانات مختلف همراه خواهد شد اما به دلیل شرایط جهانی اقتصاد، احتمال رونق گرفتن آنها بسیار بیشتر خواهد شد.

منبع : cintjournal 

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی