11/ 05/ 2021 | سه‌شنبه

|

|
| 11/ 05/ 2021 | سه‌شنبه

آشنایی با ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL)

زیلیکا یک بلاک چین عمومی و بدون نیاز به مجوز ورود است که برای ارائه توان عملیاتی بالا با قابلیت انجام هزاران تراکنش در ثانیه طراحی شده است. در این مطلب بر اساس اطلاعات وبسایت مرجع ارز های دیجیتال Coinmarketcap.com به معرفی رمزارز بومی بلاک چین زیلیکا می پردازیم.

این برنامه به دنبال حل مشکل مقیاس پذیری و سرعت بلاک چین با استفاده از شاردینگ به عنوان راه حل مقیاس گذاری لایه دوم است. این پلتفرم میزبان بسیاری از اپلیکیشن های غیرمتمرکز است و تا اکتبر سال 2020، امکان فارمینگ و سهم گذاری را نیز فراهم کرده است.


بلاک چین چیست


کار توسعه رسماً از ژوئن 2017 در زیلیکا آغاز شد و شبکه آزمایشی آن در مارس 2018 فعال شد. کمی بیشتر از یک سال بعد، در ژوئن 2019، این پلتفرم شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد.

توکن بومی کاربردی زیلیکا، (ZIL)برای پردازش تراکنش ها در شبکه و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می شود.

بنیانگذاران زیلیکا چه کسانی هستند؟

پیشنهاد زیلیکا اولین بار توسط پراتیک ساکسنا، استادیار دانشکده رایانه دانشگاه ملی سنگاپور مطرح شد. ساکسنا و چندین دانشجو در دانشکده مقاله ای را در سال 2016 منتشر کردند که به شرح چگونگی بهبود کارایی و سرعت بلاک چین مبتنی بر شاردینگ می پرداخت.

تقریباً در همان زمان، ساکسنا در کنار مکس کانتلیا، یک کارآفرین باتجربه در امور مالی، و جوزر موتیوالا، رئیس سابق انجمن رایانه سنگاپور، «آنکوان کپیتال» را تاسیس کردند. این شرکت در ژوئن 2017 «زیلیکا ریسرچ» را برای توسعه شبکه زیلیکا ادغام کرد و دونگ شینشو را به عنوان مدیرعامل، یائوکی جیا را به عنوان مدیر ارشد فناوری و امریت کومار را به عنوان مدیر ارشد علمی خود معرفی کرد. هر سه قبلاً به عنوان همکار تحقیقاتی در دانشکده ریاضی دانشگاه ملی سنگاپور کار می کردند.

چه چیزی زیلیکا را منحصر به فرد می کند؟

زیلیکا ادعا می کند اولین بلاک چین عمومی است که کاملاً به یک شبکه شاردینگ متکی است. این امر به آن امکان می دهد تا در هر ثانیه توان عملیاتی بالا و نرخ بالایی از تراکنش ها را بدست آورد، و این باعث حل شدن مسئله مقیاس پذیری می شود. از آنجا که هر شارد تراکنش ها را به صورت جداگانه پردازش می کند، با رشد شبکه و افزایش تعداد شارد، تعداد تراکنش های قابل پردازش در ثانیه نیز افزایش می یابد. همچنین، سوابق پس از پردازش بلافاصله به بلاک چین زیلیکا اضافه می شوند، به این معنی که زمان اضافی برای تأیید لازم نیست.

زیلیکا به دنبال تبدیل شدن به یک بلاک چین انتخابی برای استفاده در مقیاس بزرگ از جمله در صنعت تبلیغات، بازی، سرگرمی و خدمات مالی و پرداخت است. تیم زیلیکا در مقاله خود در سال 2018 اظهار داشتند که این پلتفرم قصد دارد با روش های پرداخت متمرکز سنتی مانند ویزا و مسترکارت رقابت کند.

هر دو، آنکوان کپیتال و زیلیکا ریسرچ، شرکت مسئول توسعه زیلیکا، ذخایر قابل توجهی از ZIL را در اختیار دارند.

چند سکه زیلیکا (ZIL) در گردش وجود دارد؟

زیلیکا حداکثر عرضه 21 میلیارد توکن را دارد. ZIL برای اولین بار به عنوان یک توکنERC-20، بر روی بلاک چین اتریوم، در یک رویداد تولید توکن که در ژانویه 2018 به پایان رسید، برای فروش در دسترس قرار گرفت. پس از آن توکن ها در یک رویداد مبادله توکن که در فوریه سال 2020 به پایان رسید، به شبکه اصلی زیلیکا منتقل شدند.

قبل از راه اندازی، 60 درصد از کل توکن ها (12.6 میلیارد توکن) برای توزیع در رویداد تولید توکن توزیع شدند و 40 درصد باقیمانده (8.4 میلیارد توکن) از طریق فرآیند استخراج ایجاد می شود. 10 درصد از کل توکن ها (2.1 میلیارد توکن) برای آنکوان کپیتال، 12 درصد (2.52 میلیارد توکن) برای زیلیکا ریسرچ، و 5 درصد برای اعضای فعلی و آینده تیم زیلیکا اختصاص یافته اند. تمام این ها به طور سه ماهه در یک بازه سه ساله توزیع می شوند.

زیلیکا به گونه ای طراحی شده است که تمام توکن ها در عرض 10 سال ضرب می شوند، و پاداش استخراج بلوک به آرامی کاهش می یابد. بر اساس وایت پیپر آن، هدف این پروژه این است که 80 درصد توکن ها (16.8 میلیارد توکن) در چهار سال اول و 20 درصد باقیمانده (4.2 میلیارد توکن) در شش سال بعدی توزیع شوند.

امنیت شبکه زیلیکا چگونه است؟

شبکه زیلیکا از طریق یک پروتکل اجماع عملی تحمل خطای بیزانس یا pBFT ایمن می شود، به این معنی که حداقل دو سوم از همه نود ها باید توافق کنند که یک سابقه برای اضافه شدن به بلاک چین دقیق است. هر شارد بلاک چین زیلیکا برای تأیید بخشی از تمام تراکنش ها، به گروهی از نود ها متکی است و هنگامی که هر شارد به اجماع رسید، گروه دوم نود ها نتایج جمعی شارد را تأیید می کنند و بلوک جدیدی را به بلاک چین اضافه می کنند.

این شبکه برای ایمن سازی پروتکل اجماع خود از رمزنگاری منحنی بیضوی استفاده می کند و امکان امضای چندگانه را نیز دارد. علاوه بر پروتکل اجماع pBFT که سوابق تراکنش آن را ایمن می کند، زیلیکا همچنین از یک الگوریتم اثبات کار برای تعیین هویت نود ها و تولید شارد استفاده می کند.

زیلیکا زبان جدیدی به نام Scilla را برای قراردادهای هوشمند خود توسعه داد. Scilla زبانی با محوریت امنیت است که هدف آن شناسایی و از بین بردن آسیب پذیری های امنیتی در سطح زبان و تأیید رسمی امنیت قراردادهای هوشمند از طریق اثبات های ریاضی است.

زیلیکا (ZIL) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

توکن بومی زیلیکا، ZIL، در چندین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله بایننس، هوبی، بیت فینکس، و بیت هامب، به وسیله ارز های فیات، استیبل کوین ها و رمزارز های دیگر در دسترس است.

کد خبر: 1400012808MGMCMF

مطالب مرتبط:

آشنایی با ارز دیجیتال نکسو (NEXO)

آشنایی با ارز دیجیتال ریون کوین (RVN)

آشنایی با ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA)

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

آشنایی با ارز دیجیتال توکن بیسیک اتنشن (BAT)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

آشنایی با ارز دیجیتال سولانا (SOL)

آشنایی با ارز دیجیتال سولانا (SOL)

0
سولانا یک پروژه منبع باز بسیار کاربردی است که از ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک چین برای ارائه راهکارهای امور غیرمتمرکز (دیفای) استفاده می کند.سولانا...
آشنایی با ارز دیجیتال کریپتو داتکام کوین (CRO)

آشنایی با ارز دیجیتال کریپتو داتکام کوین (CRO)

0
کریپتو داتکام کوین (CRO) توکن بومی کریپتو داتکام چین است، یک بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز توسعه یافته توسط شرکت پرداخت، تجارت و...
آشنایی با ارز دیجیتال کازماس (ATOM)

آشنایی با ارز دیجیتال کازماس (ATOM)

0
کازماس خود را به عنوان پروژه ای معرفی می کند که برخی از سخت ترین مشکلات صنعت بلاک چین را حل می کند.بلاک چین...
آشنایی با ارز دیجیتال آکیتا اینو (AKITA)

آشنایی با ارز دیجیتال آکیتا اینو (AKITA)

0
آکیتا اینو (AKITA) یک ارز دیجیتال کاملا غیرمتمرکز و جامعه محور است که ادعا می کند نیمی از توکن هایش به کیف پول ویتالیک...
آشنایی با ارز دیجیتال اینجکتیو پروتکل (INJ)

آشنایی با ارز دیجیتال اینجکتیو پروتکل (INJ)

0
پروژه اینجکتیو پروتکل یک ایده انقلابی است که هدف آن ایجاد صرافی های کاملاً غیرمتمرکز و شبکه های عمومی است. این بدان معناست که...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

آشنایی با ارزدیجیتال چین لینک (LINK)

چین لینک (Chainlink) یک شبکه اوراکل(Oracle) است که داده‌های دنیای واقعی را برای قرارداد‌های هوشمند در بلاک چین آماده می‌کند.این شبکه با هدف ایجاد...

شادمانی هواداران XRP با دستور جدید قاضی

در یک تحول تازه در دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه ریپل، قاضی آمریکایی سارا نتبورن به هر دو طرف دستور داده...

انتقال انبوه توکن های XRP از طریق صرافی ها

تقریباً 209.2 میلیون XRP توسط بایننس و دیگر صرافی های رمزارز معتبر منتقل شده است، از جمله آنهایی که XRP را در ژانویه از...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش براساس کد اصلی بیت کوین ایجاد شده است، چندین تغییر فنی در شبکه بیت کوین کش به منظور رفع مشکلات موجود...