پنج‌شنبه 3 تیر 1400

احتمال افزایش میزان بسته محرک مالی آمریکا و تاثیر آن بر رمزارزها

 امتناع رئیس جمهور از تخصیص بودجه 1.9 تریلیون دلاری کرونا، اثرات قابل توجهی برای ارزهای دیجیتال خواهد داشت، زیرا چاپگرهای پول برای اقدام مجدد آماده می شوند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، پیشنهاد جمهوری خواهان برای لایحه کمکی کووید 19 را که می توانست 618 میلیارد دلار به خانوارها و مشاغل آمریکایی اختصاص دهد، رد کرد.

رویترز گزارش داد که بایدن و وزیر خزانه داری تازه منصوب شده، جنت یلن، این مبلغ را رد کردند و آن را برای تقویت اقتصاد در میان این پاندمی ناکافی دانستند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست ؟

دموکرات ها در 2 ژانویه در سنای ایالات متحده رأی دادند که لایحه امداد بایدن را تصویب کنند که سه برابر مبلغ پیشنهادی جمهوری خواهان برابر با 1.9 تریلیون دلار است. چاك شومر رهبر اکثریت سنا به خبرنگاران گفت كه هر چيز كمتر باعث می شود كه كشور مديريت بحران را طولانی تر کند. شومر با اشاره به پیشنهاد اولیه 618 میلیارد دلاری جمهوری خواهان، گفت: «اگر مبلغی به این کوچکی را تصویب کنیم، سالها درگیر بحران کووید خواهیم بود.»

در همان روز، مجلس نمایندگان یک رأی حزبی در مورد مذاکره مجدد در مورد لایحه نجات گرفت و دموکراتها 216-210 پیروز شدند.

فدرال رزرو در سال 2020 بیش از آنچه در دو قرن اول عمر کشور پول چاپ شده بود، پول چاپ کرد. بدهی کل ایالات متحده در زمان نوشتن مقاله به 28 تریلیون دلار نزدیک است. نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بیش از 130٪ است که بالاترین رقم در تاریخ آن با اختلاف زیاد است.

برخی معتقدند که اقدامات چاپ پول بانک فدرال در نهایت با ایجاد ترس واقعی، عدم اطمینان و تردید در مورد دلار آمریکا به سود ارزهای دیجیتال است. تایلر وینکلووس، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال جمینی قبلاً این نظر را مطرح کرده بود که بانک فدرال با چاپ پول مسیر را برای صعودی شدن قیمت رمزارزها هموار می کند.

تعداد دلارهای ایجاد شده در سال 2020 تقریباً یک پنجم دلارهای چاپ شده تاکنون بوده است. این تورم به طور موثر قدرت خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مرتبط را از آن خود می کند، زیرا هنوز هم در برابر دلار آمریکا ارزیابی می شوند.

پیشنهاد بسته نجات بایدن یک کاهش قابل توجه از مبلغ اولیه 3 تریلیون دلار را که برای اولین بار در اوایل ژانویه پیشنهاد کرد، نشان می دهد. اینکه آیا چنین تلاش هایی برای تقویت اقتصاد باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود یا خیر، تا حد زیادی مورد حدس و گمان است، با این حال، لازم به ذکر است که ارزش سکه از ابتدای ابتلا به همه گیر کووید 19 تاکنون 700٪ افزایش یافته است.

مطالب مرتبط:

تحلیل نشریه اکونومیست از رشد قیمت رمزارزها

ورود بایدن به کاخ سفید چه تاثیری بر بازار رمزارزها دارد؟

دلایل مخالفت بانک های مرکزی با رمزارزهای غیرمتمرکز چیست؟

هشدار جدی نهاد نظارتی انگلیس به سرمایه گذاران در رمزارزها

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

کیف پول اتمیک ‌(AtomicWallet) چیست؟ | آموزش راه اندازی و استفاده

کیف پول اتمیک نیز مانند کیف پول ارز رمزنگاری شده ،یک کیف پول برای نگهداری کلید خصوصی ارزهای رمزنگاری شده است. این کیف پول...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین دایمند (BCD)

بیت کوین دایمند (BCD) یک هارد فورک از بیت کوین است. فورکی که در بلوک 495866 اتفاق می افتد، و تغییراتی از جمله الگوریتم...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین BEP2 (BTCB)

یک توکن با استاندارد BEP2 است که 100 درصد توسط بیت کوین (BTC) پشتیبانی می شود. آدرس های ذخیره برای هر کسی جهت حسابرسی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته