۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

سود نوسان‌سازی ایلان ماسک، بیشتر از فروش سالانه تسلا بود!

شرکت تسلا چندی پیش اقدام به خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین کرده بود و پس از آن بار ها، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت و ثروتمندترین شخص جهان، با ایجاد جریان های رسانه ای اقدام به پامپ قیمتی آن کرده است. اما حالا کارشناسان می گویند، این دو اقدام سود بیشتری از کل فروش سالانه شرکت تسلا برای این شرکت به همراه داشته است.

به گزارش سکه نیوز، این کار می تواند مصداق صریحی از دستکاری در بازار باشد. شرکتی که سرمایه کلانی دارد، اقدام به خرید مقدار زیادی بیت کوین کرده است و پس از آن با ایجاد جریان رسانه ای و پشتیبانی و تبلیغات به صورت صریح عاملی شده است برای افزایش قیمت آن.

حال نیز پس از افزایش دادن قیمت ها می تواند دارایی خود را به فروش برساند و سود خود را نقد کند. این در حالی است که نقد سازی این مقدار از سرمایه می تواند عاملی جدی برای کاهش قیمت ها شود و در این جا شاهد یک نوسان گیری عظیم خواهیم بود.

وبسایت یو تودی در این راستا می نویسد که طبق گفته «ودبوش سکیوریتیز»، غول خودرو های الکترونیکی تسلا در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه گذاری رمزارزی خود که اوایل ماه جاری اعلام شده بود، درآمد کسب کرده است.


مشهورترین رمزارز، بیت کوین


در واقع، بزرگترین ارز دیجیتال سودآورتر از کل فروش اتومبیل در یک سال بوده است: «بر اساس محاسبات، ما تخمین می زنیم که تسلا تاکنون تقریباً یک میلیارد دلار سود در ماه گذشته کسب کرده است … برای بیان این منظور، تسلا در یک مسیر قرار دارد که از سرمایه گذاری های رمزارز خود بیشتر از سود حاصل از فروش خودرو های الکتریکی خود در سال ۲۰۲۰ سود کسب کند.»

بیت کوین در تاریخ ۲۰ فوریه به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی ۵۷،۵۵۳ دلار رسید که بیش از ۴۸ درصد از زمانی که تسلا خرید ۱.۵ میلیارد دلاری خود را اعلام کرد، افزایش داشته است.

تسلا اولین سال کامل سود خود را در سال ۲۰۲۰ ثبت کرد و بیش از ۵۰۰ هزار اتومبیل را به مشتریان خود تحویل داد.

تولید کننده خودرو های الکترونیکی ۷۲۱ میلیون دلار از فروش اتومبیل خود سود کسب کرد که تفاوت چشمگیری در مقایسه با ۸۲۶ میلیون دلاری که این شرکت در سال ۲۰۱۹ از دست داده بود، را از نظر کسب سود نشان می دهد، این در حالی است که درآمد کل سالیانه آن ۳۱.۵ میلیارد دلار بود.

سهام تسلا با وجود همه گیری جهانی در حالی که این شرکت تولید وسایل نقلیه خود را بالا می برد، در سال ۲۰۲۰ بیش از ۸۰۰ درصد افزایش یافت.

با این وجود برخی افراد بر این باورند که سهام تسلا می تواند حباب باشد، چرا که ارزش بازار آن به ۷۴۹ میلیارد دلار رسیده است. به عنوان مثال، ارزش بازار غول اتومبیل ژاپنی تویوتا، که ارزش بازار آن فقط ۲۰۷.۵ میلیارد دلار است، فقط در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ از فروش اتومبیل خود ۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

با این حال، شرکت مدیریت دارایی ARK Invest، که توسط کتی وود سرمایه گذار تسلا هدایت می شود، پیش بینی می کند که سهام این شرکت در صورت موفق شدن در کاهش هزینه ها، ساخت کارخانه ها به روشی کارآمد و راه اندازی مستقل خود تا سال ۲۰۲۴ می تواند به ۲۲ هزار دلار برسد.

شرایط حبابی سهام تسلا نشان می دهد که این شرکت تمایل بالایی به نوسان گیری دارد و با بیت کوین نیز چنین جریانی را آغاز کرده است و چه بسا که در سطوح بالای قیمتی، دارایی بیت کوین خود را به صورت پلکانی به فروش برساند و در آن زمان باید منتظر یک کاهش قیمت جدی باشیم.

مطالب مرتبط:

تلاش جدید ایلان ماسک برای پامپ بیت کوین

ایلان ماسک این بار باعث سقوط قیمت دوج کوین شد

احتمال تحقیقات SEC در خصوص دستکاری ایلان ماسک در بازار

رد پای نهنگ‌ها در پامپ بیت کوین توسط ایلان ماسک و دامپ کنونی

اقتصاددانان آمریکایی: SEC باید به دستکاری بازار توسط ایلان ماسک نظارت کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...