۰۹/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۰۹/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | شنبه

کتابخانه کنگره: بیشتر کشورها فاقد راهنمای مالیاتی برای رمزارز هستند

مطالعه جدید کتابخانه کنگره آمریکا نشان می دهد که بیشتر کشورها فاقد راهنمای مالیاتی مربوط به درآمد حاصل از سهام گذاری رمزارزها هستند.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، بخش حقوقی کتابخانه کنگره ایالات متحده گزارشی منتشر کرده که نشان دهنده تفاوت عمده در کشورهای مختلف پیرامون مالیات مربوط به درآمدهای رمزارزی است.
این گزارش ۱۲۴ صفحه با عنوان «مالیات بر پاداش بلاک رمزارز در حوزه های قضایی منتخب» که براساس تحقیق پیشین کتابخانه کنگره در این باره نوشته شده، تحلیلی تطبیقی میان ۳۱ کشور مختلف با محوریت رویکرد آن ها به مالیات درآمدهای رمزارز است.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست ؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمز ارز و ارز مجازی

این مطالعه توجه ویژه ای به درآمدهای حاصل از پاداش استخراج بلاک، سهامگذاری (اثبات سهام)، توزیع رایگان توکن (ایردراپ) و هاردفورک (hard fork) داشته است.
براساس این مطالعه، سازمان های مالیاتی در شماری از کشورهای مورد مطالعه دستور العمل هایی برای اعمال مالیات بر توکن های استخراج شده و تعداد انگشت شماری هم برای درآمد رمزارزی حاصل از سهامگذاری صادر کرده اند.
سهامگذاری فرایندی است که طی آن دارندگان رمزارزها، دارایی دیجیتال خود برای مدت مشخصی در اختیار یک پلتفرم قرار می دهند تا به عملیات آن شبکه بلاک چین کمک کند و در ازای آن پاداش رمزارز دریافت می کنند.
به تازگی برخی از پروژه ها مکانیسم خود را از اثبات کار (استخراج) به مدل اثبات سهام تغییر داده اند و کشورها به دنبال تنظیم مقررات در آن زمینه برای اعمال مالیات بر درآمد حاصل از آن هستند.

بیشتر بخوانید: آینده دارایی های دیجیتال در بازار رمزارزها

۱۶ کشور از ۳۱ کشور مورد مطالعه مقررات و دستور العمل های مشخصی برای اعمال در زمینه هایی مثل درآمد، سود سرمایه ای و مالیات بر ارزش افزوده در حوزه استخراج رمرزارز دارند.
این کشورها عبارتند از استرالیا، کانادا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، جرزی، نیوزیلند، نروژ، سنگاپور، سوئد، سوئیس و بریتانیا.
بیشتر این کشورها در قبال استخراج رمزارز در مقیاس پایین توسط افراد که بیشتر به صورت سرگرمی انجام می شود، رفتاری متفاوت دارند تا با استخراج تجاری در مقیاس بزرگ.
فقط ۵ کشور استرالیا، فنلاند، نیوزیلند، نروژ و سوئیس از درآمد رمزارزی حاصل از سهام گذاری مالیات می گیرند.
آبراهام سوترلند مشاور حقوقی اتحادیه سهامگذاری، گفت که گام اول در موضوع مالیات بر درآمد حاصل از سهامگذار شفافیت در تعیین پاداش سهامگذاری و مشخص کردن زمان اعمال مالیات است.
او تاکید کرد که توکن های دریافتی از این طریق به عنوان پاداش، زمانی باید مشمول مالیات شوند که فروخته می شوند، نه زمانی که به دست می آید تا از پرداخت مالیات مضاعف توسط مردم جلوگیری شود.

مطالب مرتبط:

تلاش اسپانیا برای جلوگیری از فرار مالیاتی با ارزهای دیجیتال

جهان رمزارز آماده قوانین مالیاتی بیشتر در ۲۰۲۱

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین زیر نگاه تیزبین آژانس مالیاتی فدرال کانادا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

خطرات زندگی غیرمتمرکز وب در جهان متمرکز

وب غیرمتمرکز خواه ناخواه نسبت به مشکلات رو به وخامت اینترنت آسیب پذیر است؛ اما خوشبختانه رفع آن از طریق بلاک چین ساده است.به...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

دلیل رشد قیمت بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین، رمزارز بومی «بایننس اسمارت چین» طی روز های گذشته وارد یک افزایش قیمت رام نشدنی شده است. افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت در...

پرداخت کارمزد ۳۶ هزار دلاری فقط برای یک تراکنش!

یک کاربر صرافی یونی سواپ (Uniswap) به خاطر یک اشتباه تایپی، مجبور به پرداخت کارمزدی معادل ۳۶ هزار دلار فقط برای یک تراکنش شد.به...

دستکاری قیمت دوج کوین، این بار با ابررایانه تسلا

مدیر عامل تسلا و یکی از حامیان جدی دوج و ارز های دیجیتال، بار دیگر در مورد دوج کوین و ابر رایانه تسلا توییت...

رئیس پیشین SEC شکایت از ریپل را اشتباه دانست

رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایت این نهاد از شرکت ریپل را «به شدت اشتباه» دانست و از همکاران خود...