13/ 02/ 1400 | دوشنبه

|

|
| 13/ 02/ 1400 | دوشنبه

آشنایی با ارز دیجیتال ونوس (XVS)

ونوس یک بازار پول الگوریتمی و پروتکل استیبل کوین سینتتیک است که منحصراً در بایننس اسمارت چین (BSC) راه اندازی شده است.
این پروتکل راه کار آسان وام دهی و وام گیری دارایی رمزارز را برای اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز دیفای (DeFi) معرفی می کند، که به کاربران امکان می دهد با سرعت بالا در برابر وثیقه وام دریافت کنند در حالی که کارمزد های تراکنش کمتری را متحمل می شوند. علاوه بر این، ونوس به کاربران این امکان را می دهد تا با ارسال حداقل 200 درصد وثیقه به قرارداد هوشمند ونوس، استیبل کوین های VAI را در عرض چند ثانیه ضرب کنند.

توکن های VAI دارایی های سینتتیک BEP-20 هستند که به ارزش یک دلار آمریکا (USD) متصل می شوند، در حالی که توکن های XVS نیز مبتنی بر BEP-20 هستند، اما در عوض برای اداره پروتکل ونوس استفاده می شوند و می توان از آنها برای رأی گیری در مورد تنظیمات، از جمله افزودن انواع جدید وثیقه، تغییر پارامترها و سازماندهی بهبود محصولات استفاده کرد.

اداره پروتکل به طور کامل توسط اعضای جامعه XVS کنترل می شود، زیرا بنیانگذاران، اعضای تیم و سایر مشاوران ونوس هیچ گونه توکن تخصیص یافته در اختیار ندارند.

بنیانگذاران ونوس (XVS) چه کسانی هستند؟

توسعه پروژه ونوس توسط تیم پروژه سوآیپ انجام شده است. هدف اصلی ونوس دستیابی به تمرکززدایی از طریق حاکمیت جامعه است. هیچ پیش شرط کاری برای تیم، توسعه دهندگان یا بنیانگذاران وجود ندارد و به دارندگان XVS این امکان را می دهد تا مسیری را که پروتکل ونوس طی می کند کنترل کنند.

چه چیزی ونوس (XVS) را منحصر به فرد می کند؟

نقطه قوت اصلی ونوس سرعت بالا و کارمزد های تراکنش بسیار کم آن است که نتیجه مستقیم ساخت آن بر روی بایننس اسمارت چین است. این پروتکل برای اولین بار است که به کاربران امکان دسترسی به بازارهای وام بیت کوین، لایت کوین، XRP و سایر ارزهای دیجیتال را می دهد تا نقدینگی را در زمان واقعی به لطف تراکنش های تقریباً فوری تأمین کنند.

مشتریانی که با استفاده از پروتکل ونوس نقدینگی خود را تأمین می کنند، نیازی به بررسی اعتبار ندارند و می توانند از طریق تعامل با اپلیکیشن غیرمتمرکز ونوس (DApp) به سرعت وام بگیرند. از آنجا که هیچ مقام متمرکزی مستقر نیست، کاربران محدود به منطقه جغرافیایی، نمره اعتبار یا هر چیز دیگری نمی شوند و همیشه می توانند با ارسال وثیقه کافی نقدینگی را تأمین کنند.

این وام ها از طریق یک استخر توسط کاربران ونوس، که درصد سود سالانه متغیری برای سهم خود دریافت می کنند، ارائه می شود. این وام ها توسط سپرده های بیشتر از وثیقه ای که توسط وام گیرندگان در پلتفرم واریز می شود، تأمین می شوند.

برای جلوگیری از حملات دستکاری در بازار، پروتکل ونوس از اوراکل های اطلاعات قیمت، از جمله موارد چین لینک برای ارائه داده های دقیق قیمت گذاری استفاده می کند که قابل دستکاری نیست. به لطف بایننس اسمارت چین، این پروتکل می تواند با کمترین هزینه و با کارایی بهتر به اطلاعات قیمت دسترسی پیدا کند و باعث کاهش اثر هزینه های کلی سیستم شود.

چند سکه ونوس (XVS) در گردش وجود دارند؟

ونوس حداکثر عرضه کل 30 میلیون توکن XVS را دارد و تا نوامبر 2020 کمی بیش از 4.2 میلیون توکن XVS در گردش بودند.

ونوس یکی از اولین پلتفرم هایی بود که لانچ پول را روی بایننس انجام داد، که به کاربران امکان می داد XVS را با سهم گذاری دارایی های مختلف از جمله توکن بایننس کوین (BNB) ، بایننس یو اس دی (BUSD) و سوآیپ (SXP) فارم کنند. در مجموع 20 درصد از کل عرضه (6 میلیون XVS) به لانچ پول بایننس اختصاص یافت و این توکن اندکی بعد در پلتفرم صرافی اسپات بایننس لیست شد.

این پروژه هیچ پیش فروش یا فروش خصوصی نداشته است و به تیم هیچ توکنی اختصاص نیافت، اما 1 درصد از کل عرضه (300 هزار سکه) برای کمک های اقتصادی اکوسیستم به بایننس اسمارت چین اختصاص داده شده است. 23.7 میلیون توکن XVS باقیمانده در طی دوره چهار ساله به تدریج آزاد می شوند زیرا توسط کسانی که از پروتکل ونوس استفاده می کنند استخراج می شوند.

بر اساس وایت پیپر این پروژه، 35 درصد از جوایز XVS روزانه به وام گیرندگان، 35 درصد به تامین کنندگان و 30 درصد باقیمانده به ضرب کنندگان استیبل کوین VAI توزیع می شود.

امنیت شبکه ونوس (XVS) چگونه است؟

شبکه ونوس توسط بایننس اسمارت چین، بلاک چینی که به موازات بایننس چین کار می کند، ایمن می شود. بایننس اسمارت چین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و حتی اگر بایننس چین آفلاین شود یا با مشکل روبرو شود قادر به اجرا است.

بایننس اسمارت چین از یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد استفاده می کند که به عنوان اثبات سهام اقتداری (POSA) شناخته می شود تا امنیت بلاک چین را تأمین کند. این اساساً یک سازوکار اجماعی ترکیبی است که جنبه های اثبات سهام (POS) و اثبات اقتدار (POA) را با هم ترکیب می کند. این شبکه حول محور مجموعه ای از 21 اعتبار سنج ساخته شده است که مسئول اجرای وظایف در بایننس اسمارت چین و دستیابی به اتفاق نظر در مورد تراکنش های اخیراً پردازش شده هستند.

فراتر از این، تأمین کنندگان ونوس با معیار های نقد کنندگی خودکار محافظت می شوند، که در صورت افت به کمتر از 75 درصد از مبلغ وام گرفته شده، وثیقه وام گیرندگان را به طور خودکار تسویه می کند.

از کجا می توان ونوس (XVS) خریداری کرد؟

تا نوامبر 2020، این سکه فقط در صرافی بایننس قابل معامله بود. این سکه در برابر تتر، بیت کوین، بایننس کوین، بایننس و یو اس دی لیست شده است.

کد خبر: 1400021105MGMCMF

مطالب مرتبط:

آشنایی با ارز دیجیتال پکسوس استاندارد (PAX)

آشنایی با ارز دیجیتال سوئیس بورگ (CHSB)

آشنایی با ارز دیجیتال ریوین (REV)

آشنایی با ارز دیجیتال سلو (CELO)

آشنایی با ارز دیجیتال فلو (FLOW)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

آشنایی با ارز دیجیتال اوریجین پروتکل (OGN)

آشنایی با ارز دیجیتال اوریجین پروتکل (OGN)

0
اوریجین پروتکل شبکه ای است که به فعالان بازار اجازه می دهد کالاها و خدمات را از طریق شبکه های همتا به همتا (P2P)...
آشنایی با ارز دیجیتال وینک (WINk)

آشنایی با ارز دیجیتال وینک (WINk)

0
وینک (WINk) یا ترون بت سابق (TRONbet) یک پلتفرم بازی است که به کاربران امکان می دهد در چندین اکوسیستم بلاک چین بازی، تعامل...
ocean

آشنایی با ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN)

0
اوشن پروتکل یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین است که به افراد و مشاغل اجازه می دهد تا به راحتی ارزش داده های خود...
دوج کوین (Dogecoin) چیست ؟ هر آنچه که باید بدانید !

دوج کوین (Dogecoin) چیست ؟ هر آنچه که باید بدانید !

0
دوج کوین (Dogecoin) در 6 دسامبر 2013 راه اندازی شد. از سال ۲۰۱۳ بود که دنیا به طور جدی تری به ارزهای دیجیتال نگاه کرد....
آشنایی با ارز دیجیتال لیسک (LSK)

آشنایی با ارز دیجیتال لیسک (LSK)

0
لیسک یک پلتفرم اپلیکیشن بلاک چین است که هدف آن ایجاد آینده ای در دسترس است که همه بتوانند در آن از فناوری غیرمتمرکز...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

آشنایی با ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

بايننس کوين (Binance Coin) با نماد اختصاري BNB به عنوان ارز ديجيتال صرافي بايننس معرفي شد. بايننس کوين با هدف گسترش فعاليت هاي صرافي...

کیف پول دیجیتالی چیست

کیف پول دیجیتالی خصوصیات کیف پول فیزیکی که در دستان ما است را دارد اما با مقداری تفاوت. کیف پول دیجیتالی یا همان والت...

پیش بینی قیمت رمزارز کونوس ایکس

ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX) یکی از ارزهای باثبات است که این روزها رفته رفته، توجه معامله گران را به خود جلب کرده است...

آموزش کامل استخراج بیتکوین + معرفی برترین ASIC ها و سود روزانه آنها

با افزایش استقبال جامعه و شناخت مردم از دنیای رمزارز و بیت کوین، اصطلاح ماین یا استخراج به بحث داغی در تمام نقاط جهان بدل شده است.