30/ 01/ 1400 | دوشنبه

|

|
| 30/ 01/ 1400 | دوشنبه

حراج بخشی از بدن یک تنیسور از طریق NFT

تنیسور اتحادیه تنیس زنان به خریدار احتمالی این ان اف تی، فرصتی برای تاریخ سازی در ورزش ارائه می دهد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از دکریپت، در هفته های اخیر توکن های غیرقابل تعویض یا ان اف تی دنیا را به طوفان کشانده و به هنرمندان، نوازندگان و دیگر خلاقان این فرصت را داده تا با توکنیزه کردن، کار خود را بر روی بلاک چین قرار دهند و میلیون ها نفر را جذب کنند.


فناوری بلاک‌چین و اپلیکیشن‌های مبتنی بر توکن


الکساندرا اولینیکووا، 20 ساله، یک هنرمند دیجیتال، موسیقی دان یا شناخته شده در فضای رمزارز نیست. او می گوید که یک تنیسور حرفه ای است که اولین و آخرین ان اف تی خود را چهارشنبه ضرب کرده است.

این تنیسور حرفه ای که دارای رنکینگ تور جهانی فدراسیون بین المللی تنیس (ITF) با رتبه 30 و اتحادیه تنیس زنان (WTA) با رتبه 649 است، به یک خریدار احتمالی، حقوق معنوی مادام العمر بخشی از بازوی راست خود را ارائه می دهد. به بیان دقیق تر، این بخش جلویی بازوی وی در بالای آرنج با ابعاد کلی 15 سانتی متر در 8 سانتی متر است.

این ممکن است برای کسی که با دنیای تجارت ورزشی آشنا نیست، کاملا مبهم به نظر برسد، اما در دنیای تنیس، این قسمت از بدن به یک بیلبورد تبلیغاتی در میدان تایمز تبدیل می شود. پیشنهاد دهنده برنده می تواند آن را دوباره بفروشد، آن را خالی بگذارد، یا یک خالکوبی را در آن قسمت سفارش دهد.

هجوم ان اف تی ها به ورزش

ان اف تی ها در عرصه ورزش چیز جدیدی نیستند. برخی از موفق ترین ها توسط «لیگ ملی بسکتبال» از طریق یک سایت گردآورنده به نام «ان بی ای تاپ شات» راه اندازی شده اند.

تا به امروز، کلکسیونرها 330 میلیون دلار برای کلیپ های 10 تا 15 ثانیه ای از هایلایت بازی ها در تاپ شات هزینه کرده اند. هایلایت بازی مربوط به یک ستاره خاص حتی می تواند تا 200 هزار دلار قیمت گذاری شود. هفته گذشته، راب گرونکوفسکی، ستاره لیگ ملی فوتبال مجموعه ای از ان اف تی های Super Bowl را ضرب کرد.

اولینیكووا روز جمعه در تماس تلفنی از خانه اش در زاگرب، كرواسی به دکریپت گفت: «رویای من این است كه این روند توسط ورزشكاران انجام شود نه سازمان های ورزشی. من معتقدم ان اف تی من اولین در نوع خود است که توسط یک ورزشکار در یک ورزش انفرادی، بدون مداخله هیچ باشگاه، لیگ، یا سازمان ورزشی، ساخته شده است.»

او و پدرش دنیس اولینیک، که مدیر برنامه های او نیز هست، امیدوارند که مجموعه داران، سرمایه گذاران و برند ها فرصتی برای تاریخ سازی در ورزش پیدا کنند و سایر ورزشکاران نیز راه اولینیکووا را ادامه دهند. این فناوری می تواند در صنعت ورزش موجی ایجاد کند، همانطور که در هنرها، مجموعه های بازی و غیره تاثیر زیادی ایجاد می کند.

یک پناهنده طرفدار تنیس

دنیای ورزش های تک نفره دنیایی سخت است. اولینیک گفت که بدون حمایت، بازیکنان جوان برای یافتن سرمایه برای سفر به مسابقات مهم مجبور به تحمل سختی هایی هستند.

دخترش همچنین بدون اسپانسر است. وی گفت که سرمایه براساس شایستگی توزیع نمی شود و خاطر نشان کرد: «مجموعه ای از ورزشکاران مستعد وجود دارند که هرگز فرصتی برای درخشش نداشته اند.»

اصالت اولینیک ها از اوکراین است. آنها در سال 2011 با ادعای پناهندگی سیاسی از اودسا به کرواسی گریختند.

اولینیکووا با مربیگری پدرش (كه هرگز تنیس بازی نكرده است) به یك بازیكن حرفه ای و بهترین بازیکن زن كروات زیر 18 سال كه در فهرست WTA قرار دارد تبدیل شد.

هنگامی که اولینیکووا پاسپورت کرواسی دریافت کرد، دیگر حق دریافت وجه 1500 دلار در ماه را که تحت برنامه بورس تحصیلی المپیک برای پناهندگان دریافت می کرد ندارد. با وجود این واقعیت که او به غیر از درآمد پدرش به عنوان یک پیک که هنوز از لحاظ فنی یک پناهنده محسوب میشود، درآمد دیگری ندارد.

در نتیجه، او دیگر توانایی بازی در رده های پایه را ندارد و از سال 2017 در سطح بزرگسالان است، به این معنی که صعود او در رنکینگ فدراسیون روند بسیار کندتری نسبت به بازیکنی که با مدت طولانی تر در مقابل سایر جوانان بازی می کند دارد.

او رضایت خود را برای هر تصویری که خریدار ان اف تی می خواهد روی بازوی وی قرار دهد، به شرطی که نژادپرستانه یا افراطی نباشد، اعلام کرده است. تنها شرط دیگر این است که نمی تواند حاوی موارد مربوط به قمار یا شرط بندی باشد تا به مقررات وضع شده توسط مقامات تنیس را تحقق بخشد.

ان اف تی ها اغلب از بلاک چین اتریوم استفاده می کنند و مناقصه برای خرید این تکه پوست از 3 WETH آغاز می شود. WETH نسخه قابل معامله ارز دیجیتال اتریوم است، که در بازار دیجیتال اپن سی استفاده می شود. ارزش آن به فیات 5212 دلار است.

اگر مالک تصمیم بگیرد یک خالکوبی موقت یا هر چیزی در محل انجام دهد، ورزشکار برای هر چرخه تمیز کردن و رنگ کردن هزینه ای معادل 1 ETH (1777 دلار) تعیین کرده است.

تنیس و توکنیزه کردن

در حالی که بازوی او تنها جایی است که از آن یک ان اف تی ارائه می دهد، اما برنامه های این پدر و دختر برای ادغام ارز دیجیتال در تنیس حرفه ای اینجا متوقف نمی شود.

یک گزینه جایگزین که آنها در نظر دارند به عنوان یک ان اف تی عرضه کنند، امتیاز حق مدیریت بازیکن است، مثل ورزشهای فانتزی، اما در زندگی واقعی! اولینیکووا گفت: «بنابراین شما می توانید برنامه ریزی و نوع لباس یک بازیکن را تعیین کنید، او را به طور دلخواه خود در رسانه ها نشان دهید، و غیره.

اولینیکووا قبلاً با تبدیل شدن به یک بازیکن سفیر بیت کوین کش وارد جامعه رمزارز های بزرگتر شده است. وی ادعا می کند که این رمزارز برای تبدیل سرمایه بازیکنان هنگام سفر به کشور های مختلف سودمند است.

اکنون همه نگاه ها به فضای ان اف تی معطوف است. در حالی که برخی از متخصصان مبالغ هنگفت جمع آوری شده را زیر سوال می برند، این هفته یك هنرمند موفق شد 69 میلیون دلار برای یك ان اف تی درآمد کسب کند و برخی دیگر با كپی كردن یا سوزاندن هنر اصلی و تبدیل آن به ان اف تی، میلیون ها دلار درآمد کسب كردند.

در همین حال، پلتفرم توکنیزه کردن ورزشی مستقر در مالت، چیلیز، همکاری های خود را با تیم های بزرگ فوتبال اروپا از جمله آث میلان و بارسلونا از ابتدای سال 2020 آغاز کرده است و اخیراً 50 میلیون دلار برای گسترش خود در ایالات متحده سرمایه گذاری کرده است.

کد خبر: 1399122311MGMMMF

مطالب مرتبط:

بتمن هم به جنون NFT پیوست

هفت نکته که باید درباره NFT بدانید

فروش اولین توییت به عنوان یک NFT توسط مدیر عامل توییتر

توکن های تعویض ناپذیر ستاره جدید صنعت رمزارز هستند؟

عرضه اولین توکن فلزات جهان توسط غول معدنی روسیه 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

به روزرسانی و تعلیق خدمات بایننس در روز سه شنبه

به روزرسانی و تعلیق خدمات بایننس در روز سه شنبه

0
صرافی ارز دیجیتال بایننس در وبسایت خود اعلام کرد که از ساعت 2 بامداد به وقت ساعت جهانی (6:30 به وقت تهران) روز سه...
غول مالی ژاپن به مشارکت کنندگان STO خود XRP می دهد

غول مالی ژاپن به مشارکت کنندگان STO خود XRP می دهد

0
یکی از شرکای اصلی خارجی ریپل که در ژاپن مستقر است، به مشتریان خود در صورت مشارکت در عرضه جدید توکن اوراق بهادار این...
نظرسنجی: 74 درصد بیت کوین را یک حباب می دانند

نظرسنجی: 74 درصد بیت کوین را یک حباب می دانند

0
جدیدترین نظرسنجی مدیران صندوق سرمایه گذاری بانک آمریکا نشان می دهد که از هر چهار سرمایه گذار حرفه ای، حدود سه نفر فکر می...
سقوط بازار رمزارز 10 میلیارد دلار را لیکوئید کرد

سقوط بازار رمزارز 10 میلیارد دلار را لیکوئید کرد

0
همزمان با سقوط گسترده ارزش رمزارزها در روز یکشنبه، نزدیک به 10 میلیارد دلار موقعیت سرمایه گذاری ارز دیجیتال لیکوئید شد.به گزارش سکه نیوز...
ریزش بازار رمزارز با یک توییت جعلی

ریزش بازار رمزارز با یک توییت جعلی

0
یک خبر تأیید نشده مبنی بر اینکه وزارت خزانه داری آمریکا قصد دارد چندین موسسه مالی را به دلیل پولشویی از طریق ارز دیجیتال...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

ماینر (ASIC) چیست؟

ASIC مخفف «Application Specific Integrated Circuit» است. گرچه این جمله طولانی و سخت به نظر می رسد اما به طور ساده دستگاه ماینر به...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

حمایت از فعالیت های قانونی رمزارز در کشور

پس از نگرانی های به وجود آمده اخیر درباره صنعت ارز های دیجیتال در کشور، مصاحبه اخیر مدیر عامل توانیر می تواند برای جامعه...