۰۹/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۰۹/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | شنبه

عجایب کارمزد ها در معاملات رمزارزی

کاربران برای ارسال دارایی های رمزارز، هزینه هایی متحمل می شوند و در برخی از موارد دیده شده است که هزینه های گزافی برای یک جابه‌جایی کوچک پرداخت شده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، کاربران می توانند ارز های دیجیتال را از طریق بلاک چین هایی که مبتنی بر آنها هستند، در هر جای دنیا بفرستند. کاربران با ارسال دارایی های رمزارز، هزینه هایی متحمل می شوند. بسته به بلاک چین های مرتبط، معاملات ممکن است برای دارایی های خاص بیشتر طول بکشد. برخی از کیف پول ها و پلتفرم های رمزارز این امکان را به کاربران می دهند تا هزینه تراکنش را انتخاب کنند. هزینه های بالاتر معمولاً منجر به انجام معاملات سریعتر می شود.

با این وجود، طی این سال ها، برخی از دارندگان دارایی ارزش های سکه یا توکن خود را در قسمت های غلط قرار داده اند و در نتیجه پرداخت هزینه های گزاف، هرچند تصادفی داشته اند. به عنوان مثال، ممکن است یک دارنده قصد ارسال ۱۲ بیت کوین با کارمزد ۰.۰۱ بیت کوین را داشته باشد، اگرچه ممکن است به طور تصادفی ۱۲ بیت کوین را در جعبه کارمزد قرار دهند، در حالی که فقط ۰.۰۱ بیت کوین را به مقصد مورد نظر می فرستد، در نتیجه ۱۲ بیت کوین را برای هزینه ها خرج می کند.


ارز دیجیتال چیست ؟


تعدادی از حوادث ناخواسته مربوط به اتر (ETH) و بیت کوین بوده است. در اینجا چند داستان دردناک آورده شده است.

در فوریه ۲۰۱۹، یک شرکت کننده در صنعت به عنوان بخشی از سه معامله مبتنی بر اتریو، به اشتباه مبلغ ۲۷۳۰ اتر برای کارمزد پرداخت کرد. فرستنده هزینه های ۴۲۰، ۲۱۰ و ۲،۱۰۰ اتر را در سه معامله پرداخت کرد. با توجه به قیمت های اتریوم در زمان گزارش در مارس ۲۰۱۹، هزینه های معامله در حدود ۳۶۵،۸۰۰ دلار بوده است.

خوشبختانه، این فرستنده حسن نیت را از SparkPool دریافت کرد، استخر استخراج در انتهای معامله. این معامله گر اتریوم به عنوان بخشی از پیام بلاک چین خاطرنشان کرد: «از SparkPool و ماینر های شما برای کمک به ما برای بازگرداندن ضرر خود متشکریم.» معامله گر اضافه کرد: «ما مایل هستیم نیمی از ۲۱۰۰ اتریوم را با ماینر ها به اشتراک بگذاریم تا از صداقت آنها تشکر کنیم.»

اتر در زمان انتشار این مطلب هر سکه ۱۸۵۰ دلار برآورد می شود.

در تابستان سال ۲۰۲۰، سه معامله اتریوم فاش شد که بیش از ۵ میلیون دلار از کل هزینه های ترکیبی بر اساس قیمت اتر در آن زمان متحمل شده بودند. در آن زمان شخصی در معامله ای در تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۰ ، ۰.۵۵ اتر با ارزش تقریبی ۱۳۴ دلار ارسال کرد و یک اتر عظیم ۲.۶ میلیون دلاری را برای کارمزد خرج کرد.

به دنبال این واقعه کارمزد چند میلیون دلاری، دو معامله سنگین دیگر ظاهر شد. یکی ۲.۶ میلیون دلار دیگر برای ارسال ۳۵۰ اتر پرداخت کرد. دیگری ۳،۲۲۱ اتر را منتقل کرد و تقریباً به همان مقدار برای کارمزد تقسیم شد، ۲۳۱۰ اتر به طور دقیق. هر سه حرکت بین ۱۰ و ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰ اتفاق افتاده است.

با این حال، این خلاصه داستان چند اشتباه نبوده است. گزارشات بعدی نشان داد که تراکنش سوم نتیجه یک حمله مخرب به کیف پول قربانی بوده است.

دو انتقال دیگر کارمزد چند میلیون دلاری بدون هیچ گونه توضیح قطعی باقی مانده است، اگرچه نظریه ها شامل خطای کاربر ساده، تلاش برای باج خواهی مربوط به هکر ها و مشکوک به ضرر و زیان طرح هرمی است. با این حال، در بازار امروز ارزش این سه معامله بیش از ۴۳.۶ میلیون دلار است.


اتریوم چیست و چگونه کار می‌کند؟


دیفای با خطرات همراه است

رونق مالی غیرمتمرکز سال ۲۰۲۰ همراه با داستان های سود قابل توجه، حداقل دارای یک مورد از اختلال سیستم بود. دیفای به عنوان یکی دیگر از حباب های احتمالی صنعت رمزارز، همراه با افزایش قیمت ها، فعالیت های مشکوک پروژه و سایر درام ها، به وجود آمد. عمدتاً بر اساس بلاک چین اتریوم، بخش دیفای شروع به مشاهده هزینه های بالای معامله کرد.

با این حال، حتی با توجه به هزینه های بالا، یک کاربر هزینه زیادی را پرداخت کرد تا یکی از معاملات خود را از طریق یونی سواپ انجام دهد، یک صرافی محبوب در دیفای. همانطور که در نوامبر سال ۲۰۲۰ گزارش شد، این تاجر به طور تصادفی مقادیر کارمزد خود را در مکان های نامناسب کیف پول متا ماسک خود تایپ کرد و در حالی که ۹،۵۰۰ دلار برای کارمزد صرف کرد، یک تجارت ۱۲۰ دلاری را انجام داد.

این بازرگان در ردیت گفت: «من فکر می کردم که این نوع اتفاقات برای دیگران رخ می دهد، اما اشتباه می کردم.»

وی توضیح داد: «متا ماسک در معامله قبلی من میزان محدودیت کارمزد را با مقدار صحیح پر نکرد و آن معامله با شکست روبرو شد، بنابراین تصمیم گرفتم در معامله بعدی آن را به صورت دستی تغییر دهم. اما من به جای تایپ ۲۰۰۰۰۰ در قسمت ورودی محدودیت کارمزد، آن را در قسمت ورودی قیمت کارمزد نوشتم، بنابراین برای این معامله ۲۰۰۰۰۰ GWEI پرداخت کردم و زندگی ام را نابود کردم.»

بسیاری از این داستان های کارمزد معامله احتمالاً بر اثر اشتباهات فردی بوده است. در رمزارز، احتیاط مهم است. عجله و حواس پرتی گاهی منجر به اشتباهات پرهزینه می شود. آموزش نیز حیاتی است. کمبود دانش در مورد کیف پول های رمزارز، معاملات و دارایی ها می تواند هنگام ارسال وجوه پیامد های مضر داشته باشد.

مطالب مرتبط:

آغاز معاملات رمزارزی بدون کارمزد

حذف کارمزد تراکنش؛ راه استقبال از بلاک چین

کارمزد تراکنش‌های مالی در پی‌پال ۳۰ برابر بیشتر از بلاک چین است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

خطرات زندگی غیرمتمرکز وب در جهان متمرکز

وب غیرمتمرکز خواه ناخواه نسبت به مشکلات رو به وخامت اینترنت آسیب پذیر است؛ اما خوشبختانه رفع آن از طریق بلاک چین ساده است.به...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

دلیل رشد قیمت بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین، رمزارز بومی «بایننس اسمارت چین» طی روز های گذشته وارد یک افزایش قیمت رام نشدنی شده است. افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت در...

پرداخت کارمزد ۳۶ هزار دلاری فقط برای یک تراکنش!

یک کاربر صرافی یونی سواپ (Uniswap) به خاطر یک اشتباه تایپی، مجبور به پرداخت کارمزدی معادل ۳۶ هزار دلار فقط برای یک تراکنش شد.به...

دستکاری قیمت دوج کوین، این بار با ابررایانه تسلا

مدیر عامل تسلا و یکی از حامیان جدی دوج و ارز های دیجیتال، بار دیگر در مورد دوج کوین و ابر رایانه تسلا توییت...

رئیس پیشین SEC شکایت از ریپل را اشتباه دانست

رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایت این نهاد از شرکت ریپل را «به شدت اشتباه» دانست و از همکاران خود...